"הפזיזות בסגירת התיק הובילה לעוול גדול": היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לגנוז את תיק החקירה נגד השופט המחוזי, לאחר שנחקר באזהרה - בחשד לעבירות מין ולאלימות במשפחה, כך הותר הערב (רביעי) לפרסום. ההחלטה התקבלה - בטענה "שלא נמצא בסיס לאשמה לכך שביצע עבירות פליליות", כך לדבריו של מנדלביט. עורך הדין חור אוריאל ניזרי שמייצג את המתלוננים תקף: "עצם ההתנהלות לא עושה שכל".

לפני כחודש חשפנו את הפרשה ב-N12, שהחלה בעקבות מידע שהועבר למשטרה באשר לעבירות חמורות שיוחסו לשופט המחוזי. בתום התייעצות בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה עמית איסמן וראש להב 433, ניצב מוטי לוי - הוחלט על פתיחת החקירה.

עו"ד חור אוריאל ניזרי
עו"ד חור אוריאל ניזרי

"להותיר את צו איסור הפרסום על החקירה ומהצד השני לסגור את התיק בטענה, כי לא נמצא בסיס לחשד, לא עושה שכל", הוסיף עו"ד ניזרי. "אם אין כלום, אז בבקשה תתנו לנו לספר לציבור מה היה. אם אין כלום, אז למה הצו? אני מבין, בלי שמות ובלי פרטים מזהים. כן. אבל צו גורף?! לא ברור לי למה. למה נפתחה חקירה ולא בדיקה, אם אין בסיס לחשד? יש לי עוד כמה שאלות אבל בשלב הזה אשמור אותן לעצמי".

"היה לטעמנו להמשיך ולהותיר את החקירה פתוחה מבלי להיכנס לתוכנה, הוא הדגיש. "ככול ואין בסיס לחשד, הרי שלא ברור מדוע נדרש צו איסור פרסום מעבר לצו שעניינו זהות המעורבים. אנו תקווה כי בעתיד הקרוב, אור השמש ישמש כמחטא הטוב ביותר".