הפסיכולוג יובל כרמי, המואשם בעבירות מין נגד מטופלות, הודה היום (שלישי) בחלק מהאישומים נגדו בדיון בבית משפט השלום בירושלים. כרמי הודה בביצוע מעשה מגונה נגד קים אריאל ארד, צעירה שהייתה מטופלת שלו במשך שנים וחשפה את סיפורה הקשה בחדשות 12. 

כרמי התייצב היום בבית משפט השלום בירושלים והודה בעבירות שנוגעות לטיפול במתלוננת קים אריאל ארד. מנגד, הפסיכולוג לא הודה בעבירה אחרת שיוחסה לו - מעשה מגונה שלא בהסכמה במטופלת אחרת.

אריאל-ארד הגיעה לפסיכולוג המוערך בן ה-65 מפני שעברה פגיעה מינית בילדותה, וטופלה אצלו במשך ארבע שנים. "הוא ידע מה הדברים שמנתקים אותי, מה הרגעים שבהם אני פחות מצליחה להתנגד בהם", אמרה קים בריאיון לפני כתשעה חודשים. "הוא ניצל את זה והוא עשה את זה כשהוא לא הסתכל עליי בכלל. הוא ישב מולי, הוא נגע בי. התנתקתי, פחות נכחתי שם", שיתפה. "הרגשתי שאני פחות רואה את הסיטואציה מבחוץ. יכול להיות שהוא נוגע בי במקומות כאלה? פקחתי את העיניים וראיתי שאנחנו מתנשקים".

כתב אישום נגד כרמי הוגש לאחר ששלוש נשים נוספות התלוננו נגדו במשטרה על עבירות מין דומות שביצע בהן לכאורה. למרות חומרת הדברים, בתחילת חודש ספטמבר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום – אך בחרה שלא להאשים את הפסיכולוג באינוס, אלא בעבירה קלה יותר של יחסי מין בין מטפל למטופל. כרמי, המיוצג על ידי עו"ד תמי ושחף אולמן, הודה כאמור בביצוע חלק מהעברות. 

הפסיכולוג יובל כרמי
הפסיכולוג יובל כרמי

אריאל ארד לא ויתרה וביקשה מפרקליטות מחוז ירושלים להחמיר את כתב האישום לאונס, אולם הבקשה סורבה. הבוקר כתבה בתגובה על ההחלטה: "קיוויתי שהמשטרה והפרקליטות יהיו המבוגר האחראי שרואה ומבין ושומר מפני מי שפוגע. ההחלטה שלהם לתת לפשע שבוצע בי תווית כמו זו שהם נתנו, תווית שלא מכירה במה שעברתי שם, ממשיכה את הפגיעה האנושה בתחושת הביטחון שלי בעולם ובחדר הטיפולים. בימים האחרונים בדקתי עם עורכות הדין שלי את האפשרות של עתירה לבג"ץ, אבל בשביל נפגעת עבירה, בשבילי, ההליכים האלו וההתמשכות שלהם הם עינוי ואני לא יכולה לעבור את זה עוד".

"לכן, אני מבקשת מהפרקליטות שגם במסגרת הדיון הזו תעביר לבית המשפט את המהות האמיתית ואת עוצמת הפגיעה הקשה והעמוקה שיובל כרמי גרם לי", הוסיפה. "את הניצול שלי לאורך שנים שהוביל למעשה, ואת העובדה שהוא הפר באכזריות את האמון שנתתי בו והשתמש בו כדי לפגוע בי. אני מבקשת ממערכת המשפט שהעונש שיובל כרמי יקבל יבטא את הדברים האלו ויאפשר לי ככל הניתן מרחב וזמן מוגן שבו הפצעים שלי יוכלו להגליד".

עורכות דינה של קים ארד, עו"ד שרון זגגי-פנחס ועו"ד אפרת נחמני-בר מסרו: החלטת הפרקליטות מאכזבת. דווקא ההתלבטות הארוכה של הפרקליטות מלמדת שהעמדה המשפטית שהצגנו בפניה - לפיה מדובר באונס באין הסכמה חופשית בין מטופלת למטפל, בוודאי לא מטפל שנהג כמו יובל כרמי - היא עמדה אפשרית וראויה. ראוי היה שהפרקליטות תעשה כל מאמץ כדי שלא יווצר פער בין הפסול המוסרי של המעשים לסעיף האישום שיוחס. משהדבר לא נעשה - יש לוודא כי ימוצה הדין עם יובל כרמי באמצעות הענישה המקסימלית האפשרית".

עו"ד אפרת נחמני-בר (יח''צ: אוראל כהן)
יח''צ: אוראל כהן

פרקליטות מחוז ירושלים: "יובל כרמי הודה והורשע היום באישום הראשון הנוגע לעניינה של אחת המתלוננות. כתב אישום בעניינו של יובל כרמי הוגש בין היתר בגין ביצוע עבירות של יחסי מין תוך ניצול יחסי מטפל מטופל ומעשה מגונה תוך ניצול יחסי מטפל מטופל. לבקשת באות כוחה של אחת המתלוננות נפגשנו עמן מספר פעמים ושמענו את טענותיהן בדבר החמרת סעיפי האישום, הטענות נשקלו ונבחנו בקפידה ולבסוף הוחלט להשאיר את סעיפי העבירה בכתב האישום על כנם"

עורכות הדין תמי ושחף אולמן, המייצגות את כרמי מסרו: "היום הורשע יובל כרמי בעבירה אותה ביצע כלפי קים. אין ספק כי הוא מצטער על מעשיו, ומבין שלא נהג כראוי, ולכן גם נטל אחריות מלאה. לגבי האישום השני נטען על-ידי מרשינו כי המעשים נעשו בהסכמתה המלאה של המטופלת ויש לנו גם ראיות מוצקות לכך, לכן הוא לא הודה באישום זה".

עו"ד תמי אולמן