כחודשיים לאחר ששמעון עלוש בן ה-17 נרצח בשלומי, אמש (חמישי) חשפנו ב"מהדורה המרכזית" את תיעוד המקרה ואת השיחות שהנאשם ברצח ערך עם אביו רגעים ספורים לאחר מכן.

בתיעוד מזירת הרצח נראה המנוח סוטר לנאשם, רק בן 15, שהיה מכר שלו. בתגובה, הנאשם שלף לפתע סכין ודקר שלוש פעמים את עלוש שניסה להתגונן ללא הצלחה – כך לפי מה שנראה בסרטוני מצלמות האבטחה שהיו במקום. בתיעוד נוסף, נראה הנאשם בורח מהזירה לביתו בעודו מחזיק את הסכין שבה השתמש כביכול כדי לדקור את עלוש.

שמעון עלוש, הנער שנרצח בשלומי
קורבן הרצח, שמעון עלוש בן ה-17

על פי החשד, הסכסוך בין השניים התגלע לאחר שהנער בן ה-15 ניסה ליצור קשר עם בת הזוג של המנוח ברשתות החברתיות. הנאשם לא היה מוכר לפני כן למשטרה מעבירות קודמות ולא מחזיק בעבר פלילי כלשהו.

"אתה תסתבך חבל על הזמן"

"איך עשית את זה? איך הסתבכת ככה?", שאל אביו של הנאשם בשיחת טלפון שנערכה ביניהם רגעים ספורים לאחר הרצח המזעזע. הבן השיב: "לא ידעתי שהיא חברה שלו. הוא התעצבן, ובא... אמר לי 'צא בחוץ'". בן ה-15 טען במהלך השיחה עם אביו שעלוש ניסה לדקור אותו בצווארו, ושמעשיו היו הגנה עצמית: "אני פשוט זזתי אחורה ונתתי לו דקירה קטנה".

זירת הרצח בשלומי (צילום: פלאש 90)
הנאשם נראה בורח מהמקום, זירת הרצח בשלומי | צילום: פלאש 90

אביו של החשוד הבין את חומרת המצב, ואמר לו "אתה עכשיו תסתבך חבל על הזמן". הבן קיווה שהוא לא יכנס לבית סוהר מכיוון שמדובר בהגנה עצמית לטענתו, אך האב ענה: "אין דבר כזה, אם דקרת ילד בטח שאתה תיכנס עכשיו".

על אף אותן אזהרות של האב, עורכי הדין תמי אולמן, אביעד חייט ושאדי סרוג'י שמייצגים את הנאשם טוענים שהמדינה תתקשה מאוד להוכיח את האמור בכתב האישום. "ככל שההליך המשפטי מתקדם אנו מקבלים גם משנה תוקף לכך", אמר חייט. "נמשיך להיאבק על חפותו של הנאשם".