התפתחות בפרשה המטרידה: הנערה בת ה-15 מאור יהודה שאימה חשודה שסרסרה בה לזנות נחקרה באזהרה בימ"ר תל אביב. ל-N12 נודע כי לפני מספר ימים שוטר ראה את הנערה לצד גבר. הוא ביקש ממנה תעודת זהות והיא הציגה בפניו מידע כוזב לפיו היא בת 21. כשהפרשה התפוצצה, הנערה הועברה לשירותי הרווחה, אך היא ברחה משם - והמשטרה חקרה אותה לא רק בחשד להתחזות, אלא גם בחשד לשיבוש מהלכי חקירה.

האם החשודה שסירסרה בביתה (צילום: N12)
האם החשודה | צילום: N12

עו"ד מור עטיה, סנגורה של הנערה, אמר כי "על פניו מדובר בשימוש חריג ופסול מאין כמותו מצד המשטרה  בסמכותה לבצע חקירה באזהרה". לדבריו, "מדובר בקטינה שלשיטת המשטרה בוצעו כלפיה עבירות מין קשות, ומשכך לא ברור כיצד היא עצמה הופכת כלי בידי היחידה החוקרת, ובתוך כך מעוכבת ונחקרת באזהרה, כאשר מטרת החקירה הינה להוכיח את עצם היותה קורבן".

הפרשה המטלטלת נחשפה השבוע על ידי המשטרה, ובמסגרתה אישה כבת 40 מאור יהודה חשודה שתיווכה לזנות את בתה. על פי החשד של חוקרי ימ"ר תל אביב, הנערה נוצלה מינית בידי מספר רב של גברים - שחלקם אף חשודים בהדחתה לשימוש בסמים קשים.

עו"ד מור עטיה (צילום: סטודיו תומאס)
עו"ד מור עטיה | צילום: סטודיו תומאס

על פי החשד, הקטינה הציגה עצמה כבת 21 לפי הנחיית אימה, עסקה בזנות במשך מספר חודשים ומימנה באמצעות כך את כל בני משפחתה - האם ושני אחים. לצד האם החשודה בסרסרות, בשידול בתה הקטינה לעיסוק בזנות ובשיבוש מהלכי משפט, עצרו בלשי ימ"ר תל אביב 6 תושבי גוש דן בחשד להזמנת "שירותי ליווי" של הקטינה, ובהדחתה לזנות ולסמים.

גורמים שטיפלו בנערה סיפרו ל-N12 כי מדובר במשפחה סטנדרטית שמוכרת לרשויות תקופה ארוכה. במסגרת הטיפול, אותם גורמים התעקשו להוציא את הנערה מהבית ושלחו אותה למסגרת חינוכית אחרת, אלא שלפני 8 חודשים, האם ביקשה להוציא את הילדה מהמסגרת. הגורמים התעקשו וטענו בפני בית המשפט לא להוציא את הנערה כי זו סכנה ממשית עבורה. אולם לטענת הגורמים, בית המשפט התעלם מהבקשה שלהם, קיבל את בקשת האם והוציא את הנערה.