חשד לרצח נוסף בתוך המשפחה: אישה בת 52, אימא לתשעה ילדים, נמצאה הבוקר (שישי) מחוסרת הכרה ודקורה בביתה שבבית שמש. לאחר ניסיונות החייאה מותה נקבע במקום. המשטרה שהוזעקה לזירה פתחה בחקירה ועצרה את בנה של האישה בחשד לרצח. בהמשך, בית המשפט האריך את מעצרו ב-10 ימים.

הבן, בן 27, שוחרר לאחרונה מאשפוז פסיכיאטרי: הוא נעצר לאחר המעשה במרפסת הבית כשידיו ובגדיו מגואלים בדם‎. הוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו. אחד השכנים סיפר ל-N12 על החשוד ברצח: "אתמול הוא עבר בית בית וביקש מכולם סיגריות. היה ברור שמשהו לא טוב עובר עליו".

זירת הרצח בבית שמש (צילום: שלו שלום, TPS)
המשטרה החלה לאסוף ראיות בזירה | צילום: שלו שלום, TPS

על פי הידוע, הבן לא היה אמור להיות בבית בעת המקרה. מי שקראה לעזרה היא האחות שמתגוררת גם היא בבית. השלושה עברו לעיר בית שמש לאחרונה מדרום הארץ. הנרצחת עבדה כמטפלת והפעילה בביתה מעון לפעוטות. לפי עדויות, השנה היא לא פתחה קבוצת ילדים בבית מכיוון שהבן חזר להתגורר בבית.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה, ברחוב הרב ישראל גרוסמן בעיר, נאלצו לקבוע את מותה. "כשהגענו למקום, ראינו אישה בשנות החמישים מחוסרת הכרה, עם סימני אלימות קשים", סיפר משה הלל, חובש על אופנוע מד"א. "הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה, הפציעות היו קשות מאוד ובתוך זמן קצר נקבע מותה". ליטב אש, הפראמדיקית שקבע את מותה, סיפרה: "היו בני משפחה בבית. היו עוד סימני אלימות, סימנים שנראים כאילו היה מאבק בין השניים. בני המשפחה לא מבינים מה הסיפור". 

"הבוקר מעט אחרי השעה 09:30, התקבל במשטרה דיווח מבני משפחה ששהו בדירה כי צעיר תוקף את אימם בביתם בעיר בית שמש", נמסר. "שוטרים שהגיעו לדירה בתוך דקות בודדות, עצרו את החשוד במעשה, בנה של האשה, וגורמי רפואה שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותה של האם".

כוחות משטרה, בהם חוקרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים ומעבדה ניידת לזיהוי פלילי, הגיעו לזירה והחלו בחקירת המקרה ובאיסוף ממצאים. סגן מפקד מחוז ירושלים תנ"צ דני לוי הגיע לזירה וקיים הערכת מצב במקום. חקירת המקרה הוטלה על היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב ציון.

זירת הרצח בבית שמש (צילום: N12)
הבן נעצר בזירה והועבר לחקירה | צילום: N12

"הכתובת הייתה על הקיר"

אבי פרוינד, שכן ועד ראייה שהתקשר למשטרה, סיפר היום: "אנחנו גרים חלון מול חלון. שמעתי צעקות מהבית: 'הוא דוקר אותה' והאחות התקשרה אליי. הזעקתי את המשטרה שהגיעה בתוך חמש דקות". עוד סיפר השכן: "החשוד ברצח היה אצלי אתמול בערב וביקש חפיסת סיגריות. הוא אמר לי 'אימא לא קנתה לי' ומכרתי לו סיגריות. הוא היה נראה בחור נורמטיבי, הם גרים כאן פחות מחצי שנה. לא שמעתי צעקות מהבית - ראיתי שיוצאים מהבית שתי אחיות ואח". 

יוסי כץ, שכן של המשפחה, סיפר: "זו משפחה נהדרת. הם חיתנו בת לפני שבועיים. זה כאב גדול. ראינו שמשהו הולך לקרות אבל לא יכולנו לעשות משהו כי אמרו לנו שהבחור מטופל. הכתובת הייתה על הקיר. הרגשנו שיש פה משהו שעלול להיגמר רע, אבל ידענו שהוא מטופל. הבחור היה בבית חולים פסיכיאטרי. אני יודע על שכנים ששמעו צעקות".

כץ הוסיף: "לא הייתי פה כשזה קרה. יצאתי מהבית בבוקר והגיעו שמועות שקרה משהו בשכונה. לא היה צריך להגיד יותר, מיד הבנתי מי ומה. מדובר בבחור שאנחנו נותנים לו יד, הרגשנו שמדובר בבחור שמתמודד עם מחלה. היה אפשר לראות את זה הרבה זמן. הוא היה במצוקה. אתמול התחיל להסתובב ואפשר היה לראות שהוא לא היה בטוב. רואים שהוא במצב נפשי קשה. הוא ביקש סיגריות בצורה אובססיבית".