עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו פנו היום (שלישי) ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה שייפתח בחקירה פלילית "בחשד לביצוע הדלפות פליליות מתוך חומרי החקירה" במשפט נתניהו. הבקשה הוגשה בעקבות דבריה של התובעת במשפט, ליאת בן ארי, שהציעה לסנגורים "לפנות עוד היום" ליועמ"ש שייפתח בחקירה על ההדלפות לתקשורת, שלדבריה גרמו לה ל"זעזוע".

נתניהו וסנגוריו הופתעו לקרוא אמש פרסומים בכלי התקשורת על עדותה של עדת התביעה בתיק המתנות, הדס קליין, ששימשה כעוזרת של איש העסקים ארנון מילצ'ן. על פי עדותה, המיליארדרים מילצ'ן וג'יימס פאקר העבירו לשרה נתניהו תכשיטים בשווי של עשרות אלפי דולרים. עוד קודם לחשיפת הפרטים בכלי התקשורת, הפרקליטות הודיעה כי קליין מסרה מידע חדש בתיק 4000 שלא היה ידוע קודם לכן, שבעקבותיו בוצעו השלמות חקירה.

התכשיט שקנה מילצ'ן לשרה נתניהו (צילום: עובדה)
התכשיט שקנה מילצ'ן לשרה נתניהו, על פי עדותה של הדס קליין | צילום: עובדה

"בהמשך להחלטת בית המשפט מהיום ולדברים שאמרה עורכת הדין ליאת בן ארי במהלך הדיון, נבקש כי תיפתח חקירה באופן מיידי לאיתור המדליפים של תוכן השלמות החקירה לאמצעי התקשורת השונים כמו גם של ראיות שנאספו במסגרת ההשלמה", נכתב בבקשת נתניהו ליועמ"ש. "מבול ההדלפות בתיק שבנדון הוא חסר תקדים והרסני לניהול משפט הוגן".

עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר העלו את החשש כי ההדלפות עשויות לשבש את ההליך המשפטי: "תזמון ההדלפות מעורר חשש כבד כי הוא נועד להשפיע על העדויות באופן פסול ולא תקין ואף להביא לתיאום גרסאות. בימים האחרונים ממש, מתקיים מסע הדלפות אינטנסיבי ופסול שמקורו במאשימה או במי מעדיה".

בהמשך הבקשה, הסנגורים מפרטים את שלל הדיווחים מכלי התקשורת על פרטי החקירה שהודלפו: "ערוץ 12 לא הסתפק בדיווח מפורט זה בנוגע לפרטים הנטענים של השלמת החקירה, ובמהלך הדיווח אף פורסם צילום של ראיה שנאספה לכאורה במסגרת השלמות החקירה, קבלה בגין רכישת התכשיט שאליו התייחס הדיווח".

"בנסיבות האלו יש להורות על פתיחה מיידית בחקירה לאיתור המדליפים", סיכמו פרקליטי נתניהו. "החלטת בית המשפט לפיה 'לא ניתן לעבור על ההדלפות לסדר היום. אנחנו מצפים מרשויות החקירה שיבררו ויעשו כל שנדרש למנוע הדלפות בעתיד'. הדברים לא יכולים להיות ברורים יותר. צפיית בית המשפט שההדלפות לא יעברו לסדר מחייבת פתיחה בחקירה".