ירדן והילה (שמות בדויים) ירדו יחד לסיני לקורס צלילה, אלא שיום לפני חזרתן הביתה עברה ירדן טראומה שחרוטה בזיכרונה - מדריך מקומי אנס אותה והותיר בה צלקת עמוקה, כך לדבריה. לאחר האירוע הקשה, השתיים התקשרו מבוהלות למשפחה ולמשטרה, שהנחתו אותן לשוב מיד לישראל ולהגיע לבית החולים כדי להיבדק בחדר אקוטי.

"הלכנו לעשות צלילה של חברה מוכרת בשארם א-שיח', וקיבלנו בעצם כל אחת מדריך. במהלך הצלילות עברתי אונס על ידי אחד ממדריכי הצלילה שלי", שחזרה ירדן בקול שבור בריאיון לחדשות 12. "הצוות הרפואי של וולפסון קיבל אותי - עובדת סוציאלית, רופאת נשים ואחות. היא הזמינה בעצם שתי שוטרות, הן הגיעו לחדר הזינו את הפרטים שלנו וראו שאנחנו צריכות להיות בבידוד. באותו הרגע הן עצרו הכול והתחילו להגיד לנו 'זה לא בסדר, למה הגעתן לפה?'", היא הוסיפה.

ירדן: "הצוות הרפואי היה בהלם ופשוט בכיתי - לא הצלחתי להגיב"

"הן התחילו לצעוק עלינו שזה לא בסדר שאנחנו צריכות להיות בבידוד, ולא מעניין אותן מה קרה. היא אמרה: 'זה לא מעניין אף אחד. יש נהלים, אתן צריכות להימצא בבידוד'. הצוות הרפואי היה בהלם ואני פשוט בכיתי,  לא הצלחתי להגיב", סיפרה ירדן בתסכול.

חושות בסיני (צילום: noon)
חושות בסיני | צילום: noon

הילה, חברתה של ירדן ראתה את המצב הקשה שבו היא שרויה וביקשה לשוחח עם השוטרים בחוץ, כדי להסביר להם שהן נבדקו לפני מעבר הגבול וקיבלו תוצאה שלילית לקורונה - אך היא מדגישה כי השוטרים גילו אטימות וסירבו להקשיב.

השיחה בין השוטרת שהגיעה לבית החולים לבין הילה, החברה של הנאנסת:

שוטרת: "אם אני נדבקת בגללך את חשופה לתביעה, אני אומרת לך - אם אני נדבקת בגללך בקורונה".

הילה: "תקשיבי, את מה זה חסרת רגישות".

שוטרת: "אני לא חסרת רגישות... את מקבלת דוח על הפרת בידוד".

הילה: "או-קיי"..

שוטרת: "דוח של 5,000 שקלים"...

הילה: "כל הכבוד לכם"...

שוטרת: "עושה את העבודה שלי... מפה ישירות את יוצאת לבית שממנו את נמצאת בבידוד. לגביה ברגע שהיא תסיים - שתדבר איתך, שתארגן לה איך לחזור".

השוטרים במקום כאמור, נתנו להילה דוח על סך 5,000 שקלים ואת ירדן זימנו לחקירה על הפרת בידוד. וכך, המשיכו השוטרים לדרכם מבלי להנחות אותן כיצד להמשיך את הטיפול בחקירת האונס, בעוד שהצוות הרפואי במקום נשאר והמשיך לטפל בירדן.

הילה שליוותה את חברתה לבית החולים: "אתם צריכים להיות המפלט שלנו והופכים לפחד הכי גדול"

"היא אומרת לי 'את תלכי הביתה עכשיו ושהיא תסתדר איך לחזור', שתארגן לעצמה איך לחזור כאילו סיימה קניות בסופר! זאת המשטרה שלנו? אתם צריכים להיות המפלט שלנו ואתם הופכים להיות הפחד הכי גדול", אמרה הילה, חברתה של ירדן, שליוותה אותה לבית החולים.

רק ביום שני זומנה ירדן לחקירה על האונס, כעבור שבוע וחצי לאחר חזרתן. "הייתי באוויר במשך שבוע. אף אחד לא רצה לקחת ממני עדות, לא חקרו אותי", סיפרה ירדן. "בחורה אחרת במקומי הייתה יכולה להיכנע לסיפור הזה ולא לעשות כלום. אני מבינה שיש נהלים ושצריך לפעול על פי החוקים, אבל יש פעמים שצריך לחרוג קצת ולהפעיל שיקול דעת וקצת רגישות. הרגשתי שם כאילו עשיתי משהו ממש לא בסדר. מרגישה הכי נמוך שיכול להיות, ועוד לקבל את זה מהמשטרה?".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "לא בוצעה אכיפה בפועל בתחום הקורונה לקורבן העבירה. היא זומנה בתום הבידוד לתחנה לבירור הנסיבות, ברגישות המתבקשת. כמו כן, חרף ניסיונות חוזרים של חוקרות המשטרה לזמנה למסור תלונה, לצד קשר טלפוני רציף שקיימו עימה, סירבה לעשות כן עד הגעתה שלשום למסור פרטים בהתאם. נציין כי הדוח לחברה המלווה בגין הפרת בידוד ניתן כדין, ולצד זאת הוחלט בהמשך לבטלו בשל הנסיבות המיוחדות".