פרסום ראשון: אולה קרבצ'נקו, שהואשמה על ידי בן זוגה לשעבר א"ח בכך שרצחה את תאיר ראדה, פנתה היום (ראשון) לפרקליט המדינה. קרבצ'נקו דורשת שאיסמן יתחשב בה בעת קבלת ההחלטה אם להגיש מחדש את כתב האישום נגד רומן זדורוב. במכתבה ביקשה קרבצ'נקו לסגור את התיק שנפתח נגדה בעקבות טענותיו של בן זוגה לשעבר. קרבצ'נקו הדגישה שהיא מעדיפה שיתנהל משפט חוזר כדי שהאמת תצא לאור.

"ההחלטה להסיר מעליי את החשד חייבת להיות כבר היום כהחלטה בלתי תלויה במשפטו של זדורוב – או שיינתן לי סיכוי לעמוד על חפותי במשפט החוזר כעדה", כתבה קרבצ'נקו במכתבה. "פעולה אחרת תהרוס אותי וכבר הרסו והלמו בי מספיק, אני חרדה לחיי. אתה יכול בהחלטה אחת להחזיר את חיי ולשים לזה סוף", הוסיפה.

רומן זדורוב (צילום: Yonatan SindelFlash90)
רומן זדורוב, ארכיון | צילום: Yonatan SindelFlash90

אולה דורשת שהתיק נגדה ייסגר לאלתר – עוד לפני ההחלטה בעניינו של זדורוב. "אם יוחלט על אי-קיומו של משפט חוזר באותה הנשימה שיוסר ממני החשד - מה שהיה אמור לקרות לפני שנים ולא נעשה – הרי יקברו חיי תחת צילו של אותן גבר אלים ואנס, א"ח".

סיקור N12 על המשפט החוזר לזדורוב:

במכתבה התייחסה אולה גם לאפשרות שיתנהל משפט חוזר והדגישה שהיא מעדיפה חלופה זו כדי שהאמת תיחשף. "אני דבקה בחפותי עד נשמתי האחרונה ואף מקווה לעמוד על דוכן העדים במשפט החוזר ולהסיר מעליי סוף סוף את משקלו הכבד והבלתי מתפשר של החשד אחת ולתמיד", כתבה.

"אני דבקה בחפותי עד נשמתי האחרונה ומקווה לעמוד על דוכן העדים במשפט החוזר"

א"ק במכתב נרגש לפרקליט המדינה

אייטמים נוספים ב-N12:

נזכיר כי לפני כשבוע הסכים בית המשפט המחוזי בנצרת לבקשת הפרקליטות ונתן ארכה של שבועיים לגיבוש ההחלטה אם לנהל מחדש את התיק. בית המשפט העליון הורה על קיומו של משפט חוזר, אולם בפרקליטות עדיין מתלבטים אם לא להגיש כתב אישום חדש. חשוב להדגיש כי אם לא יוגש כתב האישום, זדורוב יזוכה וישוחרר.

השופט חנן מלצר, שהורה על משפט חוזר לרומן זדורוב, הדגיש בהחלטתו כי אין כל בסיס לטענות שהושמעו נגד אולה קרבצ'נקו. הטענות הללו באו מכיוונו של א"ח, בן זוגה לשעבר, שלדברי אולה אנס אותה, התעלל בה והחליט להעליל עלילת דם כדי לנקום בה ולהרוס את חייה.

עו"ד דניאל חקלאי
עו"ד דניאל חקלאי
עו"ד תומר שוורץ (צילום: דרור ארצי)
עו"ד תומר שוורץ | צילום: דרור ארצי

עורכי דינה של אולה, דניאל חקלאי ותומר שוורץ, מסרו ל-N12: "לאחרונה פנינו באופן רשמי לפרקליט המדינה כדי שיורה על סגירתו הרשמית של התיק המופרך שנפתח בזמנו נגד אולה. במקביל לפנייתנו הרשמית, ביקשה אולה לנסח גם מכתב אישי מטעמה. מכתבה מלמד בתמצית על עוצמת מצוקתה ועל הצורך להבהיר את חפותה המוחלטת בלא לקשור בתודעה הציבורית בין חפות זו לבין ההחלטה בעניינו של רומן זדורוב".