בניגוד לחוק: עמית חכים, מאמן אומנויות לחימה שהורשע בעבר בביצוע מעשים מגונים בשתיים מחניכותיו, חזר לאחרונה לאמן נשים ונערים במכון שבו מתאמנים גם קטינים. על פי הכרעת הדין בעניינו, שניתנה בשנת 2015, חכים ביצע את המעשים בתלמידת תיכון בת 16.5 ובצעירה בת 32 ונידון לאחר מכן למאסר של 4 שנים ו-4 חודשים.

בפסק הדין שבו הורשע חכים נכתב כי "המעשים נעשו בניגוד גמור לרצונן של המתלוננות, שהתנגדו באופן בולט שאינו משתמע לשני פנים, וזאת תוך הסתמכותו של חכים על כוחו הגופני הרב וניצול מעמדו כמאמנן של המתלוננות".

סופיה גורדייב, פעילה פמיניסטית, העידה נגד חכים במשטרה כחלק מההליכים שהתנהלו בעניינו, על אף שידעה שחלה התיישנות על המעשים שבגינם התלוננה. "הוא ניסה לתקוף אותי לפני כ-20 שנה כשהייתי חיילת בשירות המשטרה בבאר שבע והוא עבד כשוטר סיור", סיפרה היום (חמישי) גורדייב בעקבות הפרסום. "לא יעלה על הדעת שעבריין מין חוזר לזירת הפשע וממשיך לאמן נשים, כשאין משמעות למעשיו בזמן שהנפגעות ממשיכות לסבול".

סופיה גורדייב (צילום: N12)
"לא יעלה על הדעת שהוא חזר לזירת הפשע", סופייה גורדייב | צילום: N12

החוק בישראל אוסר על מי שביצע עבירות מין בקטינים לחזור לעבוד עם קטינים בעתיד. עו"ד איילת רזין פנתה מטעם מרכזי הסיוע לשר התרבות והספורט חילי טרפור ולשר לביטחון פנים עומר בר-לב, והנושא נמצא כעת בבדיקה.

מעו"ד נטלי אוטן, שמייצגת את עמית חכים, נמסר כי "מדובר במי שעבר הליך שיקום למעלה מ-6 שנים, הליך שהסתיים בהצלחה, שהוביל אף לסיום צו הפיקוח בעניינו בהחלטה שיפוטית. מרשי אינו מאמן קטינים, אלא בגירים. לא רק שאין מניעה חוקית כזו או אחרת לחזור ולאמן, אלא שמערכת המשפט היא שקבעה שיש להשיב את מרשי לקהילה ולמעגל החברתי. צר לי שדברים אלו פוגעים במוניטין של מרשי, אשר מוערך על ידי המתאמנים שלו והן בעולם בכלל".