הפרקליטות פנתה היום (שישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לקבל הבהרות על ההחלטה האחרונה של השופטים בנוגע לחומרי החקירה במכשיר הנייד של מנכ"ל "וואלה!" לשעבר אילן ישועה. בהודעת הפרקליטות נכתב כי משמעות ההחלטה היא שגם אם צוות פרקליטים רחב יעבור על החומרים - הדבר עשוי להימשך חודשים רבים.

כזכור, שלשום החליטו השופטים כי הפרקליטות תצטרך להעביר לסנגורים שיחות רבות עם פוליטיקאים, אנשי עסקים ועוד. בכך קיבלו השופטים את כל דרישות הסנגורים, כולל הדרישה שהפרקליטות תהיה זו שתעבור על ההתכתבויות ולא המשטרה.

לדברי הפרקליטות, רק תיבת הדואר האלקטרוני של ישועה מכילה כ-350,000 פריטים. זאת בנוסף ל-150,000 שורות של התכתבויות ווטסאפ והודעות ס.מ.ס. עוד ציינה הפרקליטות כי היא לא מכירה את כל אנשי הקשר של ישועה ולכן כדי לדעת מי רלוונטי לחקירה, היא תצטרך לעבור על כל אחד מהם.

לכן, על מנת שתדע אם ההחלטה ישימה, הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להבהיר את החלטתו בשני היבטים - המנגנון שבאמצעותו עליה לאתר את אנשי הקשר הרלוונטיים ודרך החיפוש בתיבת הדואר האלקטרוני של ישועה. רק לאחר מכן תחליט הפרקליטות אם להגיש ערר לבית המשפט העליון.