החופשה שהפכה לסיוט: שני צעירים ישראלים נעצרו אתמול (ראשון) בבוקר בסיני על ידי שוטרי משמר הגבול המצרים. השניים, חיילים משוחררים, נעצרו לאחר שלטענתם המצרים מצאו בתיקם שני כדורי רובה. אחד מהצעירים שוחרר לאחר כ-9 שעות במעצר וחזר למשפחתו בישראל, והשני עדיין מעוכב במצרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצעירים, בני 23, הגיעו אתמול למעבר הגבול בסיני במטרה ליהנות מחופשה שגרתית ולחזור לארץ עוד ביום חמישי. לטענתם הכול התנהל כשורה עד שהגיעו לביקורת בצד המצרי של הגבול, ואז לקחו המצרים את התיק מהשניים כחלק מבדיקה שגרתית וגילו בו את כדורי הרובה.

בחזרה לסיני?: כל הפרטים על המתווה המסתמן   (צילום: N12)
סיני. חופשה שהפכה לסיוט. | צילום: N12

הצעיר שחזר לארץ סיפר ל-N12: "לקחו את התיק שלנו, לא חשדנו בכלום, זו הייתה בדיקה שגרתית. פתאום הגיעו חיילים מצרים ולקחו אותנו. לא הבנו שום דבר, הם לא מדברים אנגלית ואנחנו לא יודעים ערבית. הם רק חזרו כל הזמן על המשפט 'אתם מרגלים' באנגלית".

הצעיר שיתף את רגעי החרדה כשהבין מה הסיבה למעצר: "ואז הם שלפו שני קליעים, ונפל לנו האסימון. אמרנו להם שאנחנו חיילים שהשתחררנו לא מזמן ובטעות הכדורים נשכחו בתיק ושאנחנו מבקשים סליחה. שאנחנו רק רוצים לחזור לישראל".

סדנאות שבי (צילום: החדשות)
אילוסטרציה. "הרגשתי שאנחנו בשבי" | צילום: החדשות

"הם היו מאוד אגרסיביים כלפינו. הם לא מסבירים למה עצרו אותך, רק חזרו על ההאשמה שאנחנו מרגלים. במשך כמעט 9 שעות החזיקו את שנינו. הרגשתי שאנחנו בשבי. ואז פתאום אמרו לי שאני משוחרר". הצעיר הוסיף כי ביקש להישאר במעצר עם חברו, אך החיילים המצרים הוציאו אותו בכוח מהמעצר.

הצעיר ששוחרר כבר הספיק לחזור למשפחתו בישראל ועדכן את אחיו של העצור השני במצבו. משפחתו של הישראלי העצור מסרה כי היא מקווה שהשלטונות הישראלים יתערבו למען שחררו המהיר.