תעלומת מותו של הרופא הבכיר: משפחתו של ד"ר אבי הרלב, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון, שנמצא מת ביום שלישי במכוניתו ביער להב, טוענת היום (שבת): "משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח". במשטרה סבורים שמדובר בהתאבדות - אלא שבסביבתו בטוחים שלא הייתה לו כל סיבה לשים קץ לחייו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר הרלב שב ביום שלישי מפגישה עם מח"ט החטיבה שבה הוא משרת במילואים. בדרך, הוא הספיק לדבר עם אשתו ואמר לה שהוא עייף ועוצר לעשות הפסקה - ושעות לאחר מכן נמצאה גופתו. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה לא מצאו כל ראיה לעבירה פלילית או למעורבות של אדם אחר במותו הטרגי, ואין כל סימני חבלה או מאבק על הגופה.

"אנו דוחים את השמועות המופרכות אודות נסיבות מותו של אבי שנפוצו מאז מותו", אמרה היום משפחתו. "אנו משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח. עתידו של אבי היה לפניו בכל המישורים. הוא היה אדם פעיל מאוד, חיוני ואופטימי, איש משפחה אהוב על רבים ורופא מצטיין באמצע הקריירה המקצועית".

משפחתו הוסיפה: "רק בימים האחרונים אבי פעל והשתתף בתכנון תכניות לעתיד, הן בנושאים הנוגעים ליישוב, והן במסגרת ההתנדבות לשירות המילואים אותו התכוון להמשיך, כפי שסיכם עם מפקד החטיבה שעות ספורות לפני מותו - וכפי שסיפר המח"ט בהלוויה הצבאית שנערכה לאבי".

תעלומת מותו של הרופא (צילום: באדיבות המשפחה)
ד"ר אבי הרלב | צילום: באדיבות המשפחה

במשפחה קראו למשטרה לבחון באופן יסודי את כל כיווני החקירה - כולל האפשרות לאירוע לאומני: "במיוחד במקרה זה, כשאבי היה בדרכו משירות מילואים ולבוש מדי צה"ל, נדרשת בדיקה מקיפה וממצה. אנחנו מבקשים ומצפים ממשטרת ישראל וגורמי הביטחון, אותם אנו מעריכים ומוקירים מאד, להמשיך ולמצות את החקירה עד תום ולמצוא את המפגעים".

ביום שלישי האחרון, שב ד"ר הרלב מפגישה עם מח"ט החטיבה שבה הוא משרת במילואים. בדרך, הוא הספיק לדבר עם אשתו ואמר לה שהוא עייף ועוצר לעשות הפסקה - ושעות לאחר מכן נמצאה גופתו. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה לא מצאו, כאמור, כל ראיה לעבירה פלילית או למעורבות של אדם אחר במותו הטרגי, ואין כל סימני חבלה או מאבק על הגופה.

לדברי המשטרה, הממצאים בשטח מצביעים על כך שד"ר הרלב מת מירייה בראשו. מהחקירה עולה כי לאחר שד"ר הרלב עצר את מכוניתו, הוא יצא ממנה - ירה באקדחו כמה כדורים אל הקרקע, ככל הנראה כניסוי כדי לוודא שהאקדח עובד - ואז ירה בעצמו. אלא שבסביבתו טוענים שלא הייתה לו כל סיבה ליטול את חייו בידיו.