בגלל היעדר ראיות, הפרקליטות החליטה היום (שלישי) שלא להגיש כתב אישום נגד הרב נתנאל שריקי, שנחשד בביצוע עבירות מין בנשים שהגיעו לקבל את ברכתו. לפני כחצי שנה נעצר שריקי יחד עם עוזרו, לאחר שכמה נשים התלוננו במשטרה על כך שהטריד אותן - ובעקבות הקלטות מפלילות שנחשפו ב-N12 מתוך פגישות הייעוץ. עורך הדין ציון אמיר, פרקליטו של שריקי, הגיב להחלטה ואמר: "שמח שהפרקליטות לא נכנעה למסע היח"צני שליווה את הגשת התלונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"נדהמנו מהחלטת הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום כנגד הרב שריקי, על אף העבירות החמורות אשר בעניינן נחשד, נחקר ונעצר", אמרה עו"ד סוזי עוזסיני ארניה, שמייצגת את המתלוננות נגד הרב. "טענת הפרקליטות לפיה גרסת המתלוננות נמצאה אמינה אך לצד זאת, הוחלט בשלב זה בטרם דיון בערר בנדון, לא להגיש כתב אישום בשל היות הנשים נשים בוגרות - מוטעית ביסודה לעניות דעתנו".

עוד הוסיפה עו"ד עוזסיני ארניה: "לטענת המתלוננות, הרב ניצל את השפעתו המאגית, הרוחנית והדתית מול אותן נשים, וביצע מעשים חמורים פסולים שמהווים על פי החוק וההלכה הפסוקה עבירות פליליות, וזאת תוך פגיעה קשה בנשים שחפשו אך ורק לקבל את ברכתו ועצתו. לטענתן, לרב יש והייתה השפעה מאגית ורוחנית רבה עליהן, והן התייחסו לדבריו כ'דברי אלוהים חיים' ולדבריהן הרב ניצל זאת לרעה ועליו ליתן על כך את הדין. היות הנשים בוגרות - אינו מעלה או מוריד בהקשר זה. בכוונתנו להגיש ערר על ההחלטה המאכזבת ובתקווה שהפרקליטות תשנה את החלטתה בנדון. אנו חוששים כי יש בהחלטה שכזו מסר מסוכן על פיו קולן של המתלוננות לא נשמע וכבודן וגופן - הפקר".

בהקלטה של שיחת ייעוץ של הרב שריקי שקיים עם אישה שנקלעה למצוקה, בשל כוונתו של בעלה לעזוב אותה לטובת אישה אחרת - נשמע הרב אומר: "את אישה יפה, יש לך גוף יפה. את לא צריכה להתחרות איתה כדי להוכיח כמה את טובה במיטה, זה הורג אותי שאת עושה את זה בכלל. בואי, אני אוכיח לו שאת יותר טובה ממנה במיטה". בחלק אחר של השיחה אמר: "כואב לי כל כך כי את הילדה שלי, את לא צריכה להתחרות עם אף אחת. את יפה כי את יפה. לא כי את צריכה להיות יפה בגלל שהיא יפה".  

הרב ואנשי החצר שטיפח הציגו אותו כבעל סגולות מיוחדות, בעל יכולת נדירה לפתור משברים, בין היתר - בעיות פוריות. זה מה שמשך אליו את ג', רופאה שביקשה ברכה - ומצאה עצמה לדבריה, קורבן של עבירות מין. "הוא הסתכל עליי ואמר לי 'וואי, איזה שדיים יש לך, איזה חזה יש לך'. שם לי את היד על הבטן, הרים את היד שלו למעלה, ונעצר בחזה התחתון - התקרב אליי והתנשף", היא סיפרה בחדשות סוף השבוע.

וילון אנשים (צילום: מתוך אנשים)
הרב נתנאל שריקי | צילום: מתוך אנשים

המשטרה ייחסה בזמנו לשריקי גם ניסיון לשבש את החקירה. עו"ד סוזי עוזסיני ארניה, פרקליטתן של שתיים מהמתלוננות, סיפרה: "היו פניות שבוצעו מצידו של הרב, או מי מקרוביו, כלפי מרשותיי. והדבר כמובן מהווה הפעלת לחץ שהוא אסור על פי דין, אבל הן אזרו את העוז ואת האומץ להתלונן על אף זאת".

עו"ד סוזי עוזסיני ארניה (צילום: יח"צ)
עו"ד סוזי ארניה | צילום: יח"צ

מאז תלונתה של הרופאה, התלוננו שתי נשים נוספות. י' שהגיעה להתלונן בתחנת המשטרה סיפרה: "הוא שאל אותי שאלה אינטימית, אם עשיתי הגדלת חזה והאם יש לי קעקוע בחזה. אמרתי לו שכן, והוא ביקש ממני שאראה לו אותו".

ציון אמיר, עורך דינו של הרב נתנאל שריקי, אמר: "הלקוח שלי מסר גרסה מלאה, מפורטת, התייחס לפרטי התלונה. הוא מכחיש באופן מלא ומוחלט את הטענות האלה". לאחר ההחלטה של בית המשפט הוסיף אמיר ואמר: "החלטת הסגירה הייתה צפויה ולחלוטין מוצדקת. אני שמח שהפרקליטות לא נכנעה למסע היח"צני שליווה את הגשת התלונה וקיבלה החלטה נכונה. זו הצלחה גדולה".