דיון בהארכת מעצרו של אמיר רז: בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (ראשון) עד יום חמישי את מעצרו של השוטר בן ה-33 החשוד ברצח אשתו דיאנה ז"ל. רז נמצא בבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה מאומת והשתתף בדיון דרך שיחת וידאו. חוות הדעת הפסיכיאטרית הראשונית שעבר קבעה כי הוא כשיר למעצר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שבית המשפט האריך את מעצרו בתשעה ימים, במח"ש ביקשו להאריך את מעצרו של רז ב-10 ימים נוספים. לדבריהם עד כה נגבו כ-30 עדויות אך עדיין נותרו פעולות חקירה רבות לבצע ועוד 10 עדויות לפחות לגבות. ילדיהם של הזוג, שהיו עדים לאירוע, נתנו גם הם עדות במשטרה. סנגורו של רז עו"ד משה אלון,התנגד להארכה באומרו כי התיק לא מאוד מורכב. 

בדיון עלה כי בחקירתו האחרונה ניסה החשוד לטעון כי פעל מתוך הגנה עצמית. בית המשפט קבע כי הטענה מחייבת התייחסות מעמיקה. "אני לא יכול לפרט לגבי טענת ההגנה העצמית, אבל הוא העלה בפני טענה רצינית", אמר עו"ד אלון ל-N12 לאחר הדיון. "הוא מצטער על האירוע, בכל שיחה שאני עושה איתו הוא מצטער. הוא טרם שוחח עם ילדיו".

אמיר רז, החשוד ברצח אשתו דיאנה רז ז"ל
השוטר החשוד ברצח, אמיר רז

 מחקירת האירוע הטרגי עולה כי רז רצח את אשתו לאחר שבין השניים התעורר ויכוח בביתם שיישוב נעלה בבנימין. על פי החשד, רז דקר את אשתו בסכין בפלג גופה התחתון ואז ירה לעברה 2 כדורים - אחד פגע בראשה וגרם למותה. בשלב הזה, הוא התקשר לאימו וביקש שתגיע לביתו. לאחר שאספה את ילדיו, הוא התקשר למפקדו הישיר וקרא: "תבוא אני צריך אותך דחוף" – מבלי לספר לו שזה עתה רצח את אשתו.

בהחלטה בדיון הקודם בעניינו של רז קבעה השופטת אושרית הובר איימן כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת חשד סביר נגד החשוד לביצוע העבירה המיוחסת לו. הוא נחקר וקשר את עצמו למעשה. מדובר במקרה טרגי וקשה שנסיבותיו טרם התבררו עד תום". עוד קבעה השופטת: "הנסיבות הידועות עד כה מקימות עילות מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה באופן שמחייב הותרת החשוד במעצר מאחורי סורג ובריח לשם קידום החקירה".

דיאנה רז ז"ל ובעלה אמיר החשוד ברצח
אמיר רז ודיאנה ז"ל

רז נלקח במהלך החקירה אל ביתם של השניים ושחזר לעיני חוקרי המשטרה את האירוע לפרטיו - שהתרחש לעיני ארבעת ילדיהם. "דאגתנו נתונה כרגע לילדים הנמצאים במקום הכי בטוח וטוב עבורם אצל המשפחה שלנו", אמרה משפחתה של דיאנה לפני הדיון הקודם בהארכת מעצרו של החשוד. 

בחקירה הראשונית, אמיר הודה במעשיו ואמר כי חווה "בלאק אאוט" בזמן המעשה. רז תיאר לחוקריו ויכוח סוער שבו דיאנה הטיחה בו דברים קשים ואמרה שהוא לא נאמן לה ומסתכל על נשים אחרות. על ההחלטה לירות בה אמר בחקירה: "אני לא יודע מה קרה לי. לא מבין מה עשיתי ולמה יריתי בה". 

 

עצרת לזכרה של דיאנה רז ז"ל (צילום: חדשות 12)
נרות הודלקו ביישוב לזכרה של דיאנה | צילום: חדשות 12

 

כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל
כתובת שכתבו השכנים על גדר הבית של דיאנה רז ז"ל

דיאנה רז עבדה כיועצת לענייני זוגיות, ובאתר האינטרנט בבעלותה היא סיפרה בעבר על השינוי שעברה בחייה: "בשנת 2006 התחלתי את מהפך חיי, ניהלתי מערכת יחסית הורסת ומאמללת, הייתי פגועה ושבורה עם הערכה עצמית נמוכה ביותר. אך עם כל הפחד החלטתי לסיים אותה. הבעיה הגדולה ביותר שפגשתי בנישואים – כשנשים הופכות להיות מובנות מאליו לגברים. את כל לימודיי יישמתי בחיי האישיים והיום אני נשואה לגבר מדהים".

גם הבעל החשוד סיפר על הזוגיות של השניים בעמוד הפייסבוק שלו: "גאה באישתי האהובה, מעריך ומעריץ אותך על מי שאת".