ההתפרעויות והאלימות בכבישים הפכו כבר מזמן למכת מדינה, אך לאחרונה נאלצה המשטרה להתמודד עם אירוע חריג במסגרתו צעיר מצפון הארץ דרס את חברו בגלל חוב של 300 שקלים ונמלט מהזירה. הדורס נתפס והוגש נגדו כתב אישום. במקרה אחר נהג שהיה תחת השפעת אלכוהול וסמים וסירב לעמוד בפקק - "חתך" בחדות ימינה ופגע ברכבים שעמדו בנתיב. משטרת התנועה: עליה של 67% בתאונות הקטלניות במעורבות נהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אירוע הדריסה בצפון הארץ החל כאשר צעיר שהלווה לחברו 300 שקלים דרש את כספו בחזרה. משהחבר התמהמה להחזיר את החוב, הגיע המלווה לביתו, ביקש ממנו שיחזיר את הכסף וזעם כשזה לא החזיר לו את החוב – ככל הנראה מכיוון שלא היה לו כסף בנמצא. בין השניים התפתח עימות והמלווה, שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, החליט לנקום בחברו בדרך קיצונית: הוא נכנס למכונית שאיננה שלו, דרס את חברו, פצע אותו בינוני-קשה ונמלט מהמקום.

אחרי שפגע בחברו, נסע המלווה לתל אביב והסתתר באחד המלונות בעיר. בתום חיפושים הצליחה המשטרה לאתר את הדורס והוגש נגדו כתב אישום. רפ"ק דודי כהן, קצין חקירות ומודיעין במשטרת מרחב מנשה, סיפר ל-N12: "כשהכוחות הגיעו לזירה, התברר להם בתום תחקור זריז כי לא מדובר בתאונת דרכים תמימה, אלא בפגיעה מכוונת. הנאשם פגע בקורבן, ברח מהזירה והשאיר אותו פצוע".

במקרה אחר שאירע גם הוא בצפון הארץ נהג שסירב לעמוד בפקק תנועה "חתך" עם רכבו ימינה ופגע ברכבים שעמדו במקום. למרבה המזל התאונה הסתיימה ללא נפגעים והתברר שהנהג היה תחת השפעת אלכוהול וסמים. הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום.

מנתוני אגף התנועה של משטרת ישראל עולה כי יותר ויותר אנשים נוהגים תחת השפעת אלכוהול וסמים. השנה נרשמה עלייה של 67% בתאונות הקטלניות במעורבות נהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים, ונהרגו עשרה בני אדם בתאונות דרכים במעורבות נהגים שיכורים. בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו שישה בני אדם. 166 נהגים היו מעורבים בתאונות בהשפעת אלכוהול או סמים בשנת 2020. עוד עולה מהנתונים כי מתחילת השנה נתפסו כ-2,700 נהגים בהשפעת סמים או אלכוהול.