חשד לרצח שתי נשים תוך שעות בודדות, בני הזוג חשודים במעשה: בתוך מספר שעות בלבד, דווח היום (שני) על שני מקרים חמורים של חשד לרצח שתי נשים - נג'אח מנסור, בת 35 מקריית חיים, ואישה נוספת, בת 66, שגופתה התגלתה בדירה בבאר שבע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקרה הראשון, נמצאה מנסור בדירתה בקריית חיים עם סימני אלימות על גופה. לצוותי מד"א שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה. הבעל החשוד בן ה-28 נעצר בידי המשטרה לאחר שדווח על גבר שרץ באזור עם סכין בידו. 

חובש רפואת חירום במד"א, עאנן אבו ימן, סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה והכיבוי, ויחד נכנסנו לדירה. האישה הייתה מחוסרת הכרה, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".  

נג'ח מנסור (צילום: באדיבות המשפחה)
הנרצחת בקריית חיים. נג'אח מנסור | צילום: באדיבות המשפחה

כמה שעות מאוחר יותר, התקבל דיווח על חשד לרצח נוסף בבאר שבע. במשטרה התקבל דיווח על אדם שעמד על גג בניין והתכוון לקפוץ אל מותו. השוטרים הורידו אותו מהגג, והוא נלקח לבדיקה פסיכיאטרית. במהלך הבדיקה, העיד הבעל שפגע באשתו בת ה-66. כוחות מד"א שהגיעו לדירה מצאו אותה ללא הכרה, ונאלצו לקבוע את מותה במקום.

זירת הרצח בקריית חיים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הרצח בקריית חיים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

על גופת האישה נמצאו סימני אלימות קשים, כשהחשד הוא שבעלה הלם בראשה באמצעות פטיש - והביא למותה. לבעל רקע פסיכיאטרי, והוא סבל מדיכאון בשנה האחרונה. לפי דיווחים ראשוניים, לא היו סימנים מקדימים של אלימות כלפי אשתו. האישה הניחה אחריה 2 ילדים ו-6 נכדים. הבעל נעצר והחקירה נמשכת. 

השכנים בבניין בבאר שבע סיפרו: "לא תיארנו לעצמנו שזה מה שיקרה" 

"הם לא הסתדרו לאחרונה", סיפר גנאדי, אחד השכנים ל-N12, "הוא חלה במחלת לב ועבר טיפולים. הוא לא הרגיש טוב. הוא הפסיק לעבוד בתור שומר, בדרך כלל בלילות. היא רצתה שהוא יחזור לעבוד. הם לא הסתדרו והוא סיפר לי על מה שקרה. הם היו כל הזמן בבית. 24/7. הסגר. הקורונה. החוסר בעבודה. אני חושב שזה הכול ביחד. הוא רצה לעבור לגור איתי. הוא סיפר שהוא חיפש לעבור בית. הם יחד כ-18 שנה".  "אני גרה בבניין ולא תיארתי לעצמי שזה מה שיקרה, אני בהלם", סיפרה ציפורה, שכנה נוספת של בני הזוג. "לא שמענו צעקות, לא שמעתי אף פעם מריבות, אני פשוט בהלם". 

הזירה בבאר שבע (צילום: דוברות המשטרה)
הבניין בו אותרה גופת האישה בבאר שבע | צילום: דוברות המשטרה

בתגובה למקרי האלימות המזעזעים נגד נשים, מסרה יו"ר נעמת חגית פאר: "גל הטרור נגד נשים נמשך, הכתובת על הקיר ולממשלה זה פשוט לא אכפת. הראיה הטובה ביותר לכך היא התוכנית למאבק באלימות שאושרה כבר בשנת 2017 על ידי הממשלה, ועד היום לא מומשה. כ-200 אלף נשים בישראל חיות תחת אלימות - הקורונה הפכה את בתיהן לבתי כלא, הלחצים הכלכליים והנפשיים הופכים את מצבן לפיקוח נפש של ממש. נמאס ממס השפתיים של נבחרי הציבור לאחר כל רצח שכזה - מה אתם עושים בכדי למנוע את הרצח הבא?".