שבוע אחרי הרצח של וופא עבאהרה ביישוב עראבה שבגליל, אתמול (ראשון) עדיין נמשך המצוד אחרי בעלה, רביע כנעאנה, החשוד ברצח. המשטרה מגדירה אותו כ"מסוכן ביותר" והחשש כרגע שהוא יפעל באלימות על רקע לאומני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבעל הנמלט מוכר למשטרה מאירועים אלימים קודמים והוא אף ישב בכלא בעבר בעקבות תקריות אלימות שונות, גם כלפי משפחתו. לפני כעשר שנים פרסמנו במהדורה המרכזית תיעוד של כנעאנה כשהוא נכנס לחנויות לממכר אלכוהול, מנפץ בקבוקים ויורה לכל עבר, והכל מטעמים אידיאולוגיים קיצוניים.

רצח האישה בעראבה
רצח האישה בעראבה

שבוע אחרי הרצח, המשטרה ממשיכה בחיפושים אחריו וגם השב"כ מעורב. במשטרה לוקחים בחשבון שמדובר ברועה צאן שמצליח כנראה להסתתר במערות ויערות, ומנגד בודקים את האפשרות שהוא עדיין מסתתר בתוך בניין נטוש בעראבה. השב"כ גם כן מעורב בחיפושים, בעקבות החשש כי הוא יפגע ביהודים על רקע לאומני ולא יסתפק רק בפגיעה בבני משפחתה של וופא עבאהרה ז"ל.

עבאהרה בת ה-37 נדקרה למוות ביישוב עראבה בגליל התחתון, לאחר שהייתה מעורבת בתאונת דרכים עם רכב נוסף. מיד לאחר התאונה, נהג הרכב השני, שהתברר בהמשך שהוא הגרוש שלה, רביע כנעאנה, דקר אותה ונמלט מהמקום. האישה פונתה למרכז הרפואי פדה-פוריה תוך כדי פעולות החייאה - ובהמשך נקבע מותה. המשטרה פרסמה את תמונתו של כנעאנה החשוד ברצח וביקשה מהציבור עזרה באיתורו.

רביע כנאענה הגבר שחשוד ברצח גרושתו (צילום: דוברות המשטרה)
הבעל הנמלט | צילום: דוברות המשטרה

בין וופא לרביע היה סכסוך מתמשך,  והוא אף ריצה עונש מאסר של חצי שנה בגין אלימות במשפחה. לאחר שהפר את תנאי שחרורו, הוא נשפט לעוד חצי שנת מאסר על תנאי. בחודש אוקטובר האחרון - הוגשה תלונה נוספת בנושא.