החשוד ברצח אמו מגיע לבית המשפט: אמש (שבת) הגיע הצעיר בן ה-21 לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשל"צ, ועוד בטרם התחיל הדיון, פרץ בבכי ברגע שבו אביו פנה אליו. אתמול בבוקר הוא אף עבר בדיקה פסיכיאטרית ראשונה ופרקליטו מסר כי ממצאיה מראים שתגובתו לא תואמת את המציאות של האירוע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החוקר המשטרתי הבהיר: מדובר באירוע חמור ואכזרי שהתגלה למשטרה דרך אגב. החקירה העלתה שהיה תכנון לרצח - לאורך תקופה ארוכה של חודשים הוא הסתיר כלים שבהם תכנן להשתמש. 

עו"ד בן מעוז, סנגורו של הבן החשוד אמר: "מדובר בחשוד בעל רקע פסיכיאטרי עוד מילדותו, נוטל תרופות, ישנה הסכמה להסתכלות פסיכאטרית, נוכח הדפוסים והאישיות המיוחדת אבקש לצמצום את מספר הימים, נסכים להאריך נעצר בשבוע". 

הגרוש של הנרצחת ובתו בתחנת משטרת רחובות (צילום: ארז שרווינטר)
גרושה של הנרצחת ובתו מגיעים למסור עדות | צילום: ארז שרווינטר

בשיחה דרמטית וטעונה עם השכנה שהייתה עדה לצעקות מהבית והזעיקה את המשטרה, היא שחזרה באוזנינו את מה שאירע בקול רועד: "הוא (החשוד) היה נראה רגיל, יחף עם טרנינג. הוא אמר לי לבטל את הקריאה למשטרה. הוא דפק לי בדלת כשהצרחות (של אמו ז"ל) הפסיקו ואמר לי לא לדאוג, שאחותו השמיעה צרחות של די, די, אמאל'ה, כואב לי - ברמקולים. המשטרה הגיעה אחרי זמן קצר, ובהתחלה הם היו שני שוטרים בלבד".

עורך הדין בן מעוז (צילום: משה בנסון)
עורך הדין בן מעוז | צילום: משה בנסון

השכנה הוסיפה: "שמעתי את השוטרת צורחת עליו – מי אתה, מה עשית, איפה אמא איפה אבא. הוא לא ענה ואז השוטר הלך לכיוון האמבטיה ואמר שיש שם דם. השוטרת המשיכה לצרוח עליו – מי זאת, אמא שלך? ואז תוך דקות הגיעו עשרות שוטרים, וכולם התלבשו עליו ואזקו אותו בידיים וברגליים. הוא היה המום ולא דיבר. הכניסו אותו למעלית והוא היה המום לגמרי. כשפתחתי את הדלת ראיתי שהוא נוטף זיעה, כולו מים. יד אחת הייתה עטופה עם חולצה ויד שנייה הייתה נפוחה ואדומה".

נזכיר כי האישה נמצאה בשישי בערב כשהיא שרועה בחדר האמבטיה ללא הכרה וצוות מד"א קבע את מותה. נסיבות האירוע נבדקות ונבדק אם לחשוד, שלא גר עם אמו, יש רקע נפשי. על פי עדי ראייה, נשמעו צעקות רמות מהדירה לפני האירוע.

חשד לרצח ברחובות (צילום: ארז שרווינטר)
זירת הרצח | צילום: ארז שרווינטר

מיכל, אחת השכנות, סיפרה ל-N12: "השכנה בדלת שממול הזעיקה את המשטרה כי שמעה צעקות מהבית. הבן החשוד ברצח דפק בדלת שלה ואמר 'תבטלי את הקריאה למשטרה, זה מעשה קונדס'. האישה נורמטיבית, גרה כאן לבד תשע שנים".

סנ"צ דודי מירון, מפקד תחנת רחובות, אמר בליל האירוע כי "מדובר באירוע קשה ומצער. נמצאה אישה דקורה ללא רוח חיים. יש עצור שהוא הבן שלה והנושא בבירור. אנחנו לא יודעים בדיוק מה קרה ומבררים את התמונה. נגיע לחקר האמת. לא היו תלונות בעבר ואנחנו לחלוטין לא מכירים את המשפחה הזו מבחינתנו. הבן לא מוכר לשירותי בריאות הנפש, ככל שאנחנו יודעים, אבל גם את זה נברר בקרוב".