חבר הכת הקיצונית ברח מהארץ: כ-5 חודשים אחרי שהוגש נגדו כתב אישום, ובעיצומו של משפט שמתנהל נגדו, נמלט אחד מחברי כת "לב טהור" לגואטמלה. אליעזר רומפלר נאשם כי במסגרת חברותו בכת הקיצונית הכה יחד עם מורים אחרים שניים מתלמידיו. פרקליטו הודיע הבוקר לבית המשפט על הימלטותו, והסביר כי הסיבה לבריחתו היא שרצה לראות את אשתו וילדיו השוהים בגואטמלה, למרות צו עיכוב היציאה מהארץ שיש לו. מקורביו של רומפלר סיפרו ל-N12 כי לא מדובר בהחלטה פתאומית אלא כי הוא ניסה להימלט מישראל כבר 5 פעמים בעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום נגד רומפלר הוגש בחודש מאי האחרון בגין התעללות בקטינים שביצע בקנדה. כתב האישום מפרט שתי עבירות של התעללות בקטינים, בהם הנאשם הכה במכות חזקות שני תלמידים בבית הספר אותו ניהל בזמן שהקהילה שהתה בקנדה. "רומפלר היה אחראי על ועד הכשרות, הוא הרעיב אנשים, ואסר עלינו לאכול כמעט הכול. הוא אסר על שימוש בתרופות, גם במקרים בהם היה צורך דחוף בהן, אלא באישור וחתימה שלו", סיפר ישראל עמיר, חבר לשעבר בכת.

חברים לכת "לב טהור" (צילום: Ronal pichilla)
צילום: Ronal pichilla

עו"ד גבריאל טארנשווילי, פרקליטו של רומפלר, הודיע הבוקר לבית משפט המחוזי בירושלים על בריחתו וביקש לדחות את המשך הדיון. הפרקליט הסביר כי קיבל מכתב מרומפלר שבו הוא נימק את החלטתו לעזוב את הארץ ולשוב לגואטמלה, לדבריו במכתב הוסבר שמופעלים עליו לחצים על ידי חבריו לכת. עוד הסביר הנאשם כי ההגבלות שבהן הוא נתון בישראל, והעובדה שהוא לא יכול לראות את אשתו וילדיו ששוהים בחו"ל, הביאו להחלטתו להימלט. לדבריו של רומפלר, הוא לא יזכה בישראל למשפט צדק, אך בריחתו לא נובעת מזלזול בבית המשפט.

"קהילת 'לב טהור' הינה קהילה חרדית קיצונית אשר מונה עשרות משפחות, ואשר נעה ונדה ברחבי העולם מתוך מטרה להיעלם מידן של רשויות המדינה", כך נפתח כתב האישום. "הקהילה הוכרזה על ידי בית המשפט ככת פוגענית, וזאת לאור כך שבמסגרת הקהילה נהוג להעניש קטינים ובגירים בצורה קשה ואכזרית".

חברי הכת חוזרים ממקסיקו לגוואטמלה (צילום: צילום פרטי)
צילום: צילום פרטי

על פי כתב האישום, במקרה ההתעללות הראשון, רומפלר חשד באחד מתלמידיו שגנב כסף מקופות הצדקה. כעונש למעשי התלמיד, "הנאשם ואחרים הפשיטו אותו מבגדיו, כך שהוא נשאר רק עם תחתונים. לאחר מכן הושכב על שולחן שהיה במקום, והנאשם הורה לאחד המלמדים לקשור את רגליו לשולחן על מנת שלא יזוז". לאחר מכן, "החלו הנאשם, ומלמד נוסף, להכות את התלמיד באמצעות חגורה ובאמצעות מקל, במשך מספר שעות, והכול תוך שהתלמיד בוכה, צועק לעזרה ומבקש מהם להפסיק". כתוצאה מהמכות הרבות שקיבל, התלמיד לא יכול היה לעמוד על רגליו "והוא נזקק לנשיאה על ידי שניים שלקחו אותו לביתו".

במקרה התעללות נוסף, בדומה למקרה הראשונה, רופמלר חשד בתלמיד ששיקר על כך שהוא צריך משקפיים. "בעקבות כך, כינסו הנאשם והמלמדים האחרים את תלמידי בית הספר של הקהילה, ואמרו להם כי יש ביניהם תלמיד ששיקר והוא צריך להתוודות על כך, אך אף אחד מהילדים לא ענה", מסופר בכתב האישום. "לאחר מכן הופשט מתלונן ס' מבגדיו, כך שהוא נשאר רק עם מכנסיים וחולצה, והשכיבו אותו על שולחן שהיה במקום. לאחר מכן החלו שניים מהמלמדים להצליף במתלונן בגבו ובישבנו במשך כשעה, והכול תוך שהנאשם, מנהל בית הספר והמלמדים האחרים צופים במעשה".