הותר לפרסום: ביום שבת נדקר למוות יאשיהו בלום בן ה-22 במהלך קטטה בטיילת בראשון לציון. היום התירה המשטרה לפרסום את שמו של החשוד המרכזי במעשה – אסף ברגיג בן 18, תושב לוד. על פי החשד הוא דקר את בלום למוות ולאחר מכן זרק את הסכין במהלך הנסיעה לכיוון לוד. מעצרו הוארך בשבעה ימים. מעצר הבית של 3 הבנות הוארך עד יום שישי הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי עדות שהגיעה לידי N12, קבוצת צעירים מאזור השפלה הגיעה למועדון בראשון לציון אחרי בילוי בתל אביב. ביציאה מהבילוי הם פגשו קבוצה נוספת, שהגיעה מאזור השומרון וביניהם המנוח. במשטרה חושדים שבשלב מסויים בלום או אחד מחבריו, אמרו לצעירים מהשפלה "אם שותים לא נוהגים". הצעירים, שהיו שתויים, ראו בכך אמירה פוגענית והשיחה ביניהם הידרדרה במהירות לקטטה.

דקירה בראשון לציון‎ (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
דקירה בראשון לציון‎ | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

במהלך הקטטה נדקר בלום בכל חלקי גופו והתמוטט בכניסה לחניון. אז על פי החשד, נמלטו הדוקר וחבריו, תוך כדי שהם פורצים את המחסום המשטרתי ונסעו לכיוון ביתם. בעדותה של אחת הצעירות שהיו ברכב היא טוענת כי אחד הנוכחים צעק "זרוק את הסכין". במשטרה רואים באסף ברגיג כחשוד העיקרי והוא בודד מיתר החשודים האחרים. לדבריו הוא היה במקום אך לא היה מעורב בקטטה.

עורכי הדין משה יוחאי ועמיחי ימין שמייצגים את ברגיג מסרו: "מרשנו משתף פעולה, מוסר גרסה סדורה ומכחיש בתוקף את החשדות החמורים נגדו. הוא היה אמור להתגייס לשירות קרבי בגלל הקורונה הוא נדחה בכמה שבועות. כל מה שהוא רוצה זה להיות לוחם".

עוד משה יוחאי צילום ביתי (צילום: תומר ושחר צלמים)
צילום: תומר ושחר צלמים

בלשי המשטרה שהגיעו לזירה אספו צילומים ממצלמות האבטחה הפרוסות באזור, והבחינו ברכב חשוד שנמלט מהמקום ופורץ מחסום. התיעודים שנאספו הביאו למעצרם של שמונה חשודים - בהם שתי צעירות וקטינה אחת. החשודים, תושבי נס ציונה, רמלה ולוד, נעצרו ונלקחו לחקירה. חמישה מהם עדיין במעצר, אולם כולם מכחישים את החשדות נגדם. במקביל, אחת מעדות הראייה שחזרה את האירוע במשטרה. 

יאשיהו בלום ז"ל, הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים. הוא נולד וגדל בעלי, סיים שירות צבאי בהנדסה קרבית בתפקיד מ"כ והשתחרר לפני שנה. מאז עבד תקופה בחו"ל ולאחרונה חזר לארץ. משפחתו ספדה לו ואמרה: "בימים אלה עמד יאשיהו להירשם ללימודי הנדסת בנייה באוניברסיטת אריאל ואף עמד לפתוח עסק של שיפוצים עם חברו. היה בחור בעל לב טוב, אהוב מאוד על כולם, חבר נאמן ומסור, אהב לעזור לכולם. היו לו כל כך הרבה תכניות וחלומות שרצה להגשים".

עו"ד קטי צבטקוב מהסנגוריה הציבורית מסרה: "מרשי מכחיש".

עו"ד איתי בן נון: "מרשי שומר על זכות השתיקה". 

עו"ד מעיין חיימוביץ' שמייצגת את אחת הבנות אומרת: "למרשתי אין קשר לאירוע הרצח המזעזע, היא לא ראתה".

עו"ד עופר קופרמן: "מרשתי לא קשורה לרצח ומכחישה את החשדות".

שיחת החירום למד"א - רגעים לפני מותו של יאשיהו בלום

דקות ספורות אחרי שיאשיהו בלום בן ה-22 נדקר בטיילת בראשון לציון, התקשר אחד מחבריו למוקד מד"א כדי להזעיק סיוע רפואי. הקלטת השיחה הדרמטית, שהתקיימה זמן קצר לפני שמת הצעיר מפצעיו, הגיעה לידי N12. 

ג': "שלום אני רוצה לדווח על מישהו שדקרו אותו פה בראשון, דקרו אותו כמה פעמים. אנחנו בתוך החניון"
מד"א: "הוא בהכרה מלאה?"
ג': "כן, הוא מדבר"
מד"א: "אתה לבד?"
ג': "לא, אני פה עם כמה אנשים"
מד"א: "יופי, אני רוצה שתנסו לקחת חתיכות בגדים, אם זה גברים אז תורידו חולצות, וליצור כמה שיותר לחץ על פצעי הדקירה - לעצור את הדימום. אני רוצה שהוא ישכב. האמבולנס בדרך אליכם הוצאתי ניידת טיפול נמרץ ויש גם כוננים בדרך אליכם. הכי חשוב להתחיל ליצור שם לחץ"
ג': "הם הגיעו, הבחורים של מד"א כאן הם מטפלים בזה"