פיגוע דקירה בצומת סגולה: גבר בן 39 נרצח בשעות הצוהריים (רביעי) בפיגוע דקירה בצומת סגולה שבפתח תקווה. הפצוע סבל מפצעי דקירה קשים בפלג גופו העליון ופונה בחוסר הכרה לבית החולים בילינסון בעיר – שם נקבע מותו. המחבל, תושב שכם בן 46, בעל אישור עבודה בישראל, נלכד והועבר לחקירת שב"כ. חשד המשטרה: המניע לדקירה לאומני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל, ח'ליל עבד אלחאלק מוחמד דויכאת משכם, דקר חרדי תושב פתח תקווה מספר רב של פעמים. אזרחים שהיו בקרבת מקום הבחינו במתרחש, צעקו "מחבל" ופתחו במרדף רגלי - עד שתפסו את הדוקר. שוטרים שהגיעו לזירה השתלטו על החשוד, תשאלו אותו ומצאו על גופו סכין.

מהמשטרה נמסר כי "החשוד הועבר לחקירה והנסיבות נבדקות". הדוקר דויכאת נבדק על ידי שב"כ בעבר והוגדר כי לא נשקף ממנו סיכון והיה לו רישיון תעסוקה.

אירוע דקירה בצומת סגולה פ"ת (צילום: דיווחי הרגע)
צילום: דיווחי הרגע

עד ראייה שעקב אחר ההשתלטות שחזר: "המחבל חצה את הכביש, כמובן שכל הזמן היה אחריו מרדף של בחור שרץ אחריו עם אלה. הוא פנה שמאלה, השתלטו עליו, השכיבו אותו, כבר הייתה פה משטרה. היה פה גם את הבחור שרץ אחריו עם נבוט".

אירוע דקירה בצומת סגולה פ"ת (צילום: דיווחי הרגע)
זירת האירוע בצומת סגולה | צילום: דיווחי הרגע

בית החולים בילינסון קבע את מותו של הגבר שנדקר בסביבות השעה 14:00. לשוטרים שהוזעקו לזירה ניתנו כל פרטיו של הקורבן כולל מספר תעודות הזהות שלו, שמו ושם משפחתו. פרטים אלה נמסרו לכל כוחות הביטחון שהיו בזירת האירוע. שמו ופרטיו פורסמו גם ברשתות החברתיות, אך למשטרה לקח יותר משעתיים לאתר את כתובתו.

חובש ביחידת האופנועים של מד"א, חזקי פרקש, סיפר: "בסמוך לתחנת האוטובוס מצאנו את הנפגע שרוע עם מספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון כשהוא ללא דופק ונשימה. ביצענו בו פעולות החייאה ועצירת דימומים והעלנו לניידת טיפול הנמרץ של מד"א כשמצבו קריטי. הרקע טרם ברור".

אירוע דקירה בצומת סגולה פ"ת (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה )
פינוי הפצוע בצומת סגולה | צילום: דוברות הצלה פתח תקווה
אירוע דקירה בצומת סגולה פ"ת (צילום:  דוברות הצלה פתח תקווה)
זירת האירוע בצומת סגולה | צילום: דוברות הצלה פתח תקווה
אירוע דקירה בצומת סגולה פ"ת (צילום: דוברות הצלה פתח תקווה )
אירוע דקירה בצומת סגולה | צילום: דוברות הצלה פתח תקווה

פראמדיק מד"א, אילן מועלם, וחובש בכיר במד"א, חזי גוטמן, הוסיפו: "הפצוע שכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות מדממות בגופו. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל חבישות, עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה מתקדמות. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית חולים".