פרסום ראשון: רב מוכר וכמה מעוזריו נעצרו הבוקר (חמישי) בחשד למעשים מגונים ועבירות מין. בימים האחרונים הופצו ברשתות החברתיות שבהם לכאורה הרב מבצע מעשה מגונה. באחד מהסרטונים נראה הרב כביכול מבצע מעשה מגונה בחלק מתלמידי הישיבה. כעבור מספר שעות הרב שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אותו רב מוכר שנעצר על ידי המשטרה עם חלק מעוזריו מנהל ישיבה בחולון. הסרטונים שבהם נראים המעשים לכאורה דלפו ברשתות החברתיות ובין היתר באפליקציות טלגרם ובוואטסאפ. המשטרה עצרה את הרב, השמש שלו ועוזר נוסף. הוא נחשד במעשים מגונים ועבירות מין לאורך תקופה.

גורם המעורב בחקירה אמר ל-N12: על פי החשד, אל הרב הגיעו למשך תקופה צעירים שבאו בכוונה לעשות "תיקון". הרב ניצל לכאורה את היותו בעל השפעה על אותם צעירים וביצע בהם מעשים מגונים. החקירה החלה כבר לפני מספר חודשים בעקבות מידע שנמסר למשטרה.

בשלב מסוים, תוך כדי החקירה, הגיע אדם למשטרה שמסר חומרי חקירה – בין היתר סרטונים ותיעודים ויזואליים של מעשי הרב לכאורה. האדם מסר את החומרים לשוטרים – אך סירב לשתף פעולה עם החקירה בכל צורה שהיא, מה שהקשה על המשך עבודת השוטרים. האופן שבו נמסרו התיעודים והיעדר כתובת ברורה מאחוריהם העמיד בספק את יכולתה של המשטרה להשתמש בהם לצורך החקירה.

בלית ברירה פנו במשטרה לאדם שלישי וביקשו ממנו לסייע בהשגת מתלוננים נוספים. החקירה עמדה במקום למשך זמן, עד שבשלב מסוים חלה תפנית משמעותית שקידמה את החקירה כשהאדם השלישי הצליח להביא מתלוננים ולשכנע אותם לפנות למשטרה. מרבית האנשים פחדו למעשה מהרב - וסירבו לשתף פעולה עם המשטרה.

בשעות אלו הרב, השמש שלו ועוזרו נחקרים באזהרה. בסוף החקירה יוחלט אם להביא אותם לבית משפט השלום בתל אביב ולבקש את הארכת מעצרם - או לשחרר אותם בתנאים מגבילים ולהמשיך בחקירה.