בהמשך לתיעוד המעצר האלים של הצעיר בחשד שלא עטה מסכה מסוף השבוע האחרון, היום (שני) התקיים דיון הארכת מעצרו של החשוד. לטענת המשטרה, הוא סירב להזדהות ואף תקף את השוטרים. מנגד, סנגורו של הצעיר, עו"ד אייל אבולפיה, טען: "השוטרים היו באמוק והרביצו לו ללא מעצורים – סרטון כזה אפילו בארצות הברית לא ראו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האירוע התרחש במוצאי השבת האחרונה. שוטרים שסיירו בשכונת ג'סי כהן בחולון שמו לב לחבורת צעירים שככל הנראה לא עטו מסכות כחוק. הצעירים נשאלו על ידי השוטרים מדוע הם מסתובבים ללא מסכות, והדברים גלשו לוויכוח ביניהם. לטענת השוטרים, הצעיר שנעצר באלימות סירב להזדהות, ואף ניסה לתקוף את אחד מהם. מנגד, חבריו של החשוד טוענים שהוא כן הסכים להזדהות, ובעת שהשוטרים הכו אותו - הוא הוציא את התעודה מכיסו.

"השוטרים היו באמוק, הרביצו לו ללא מעצורים למרות שהוא מנסה להראות לשוטרים את תעודת הזהות שלו", אמר סנגורו של החשוד, עו"ד אבולפיה, בדיון הארכת המעצר. "סרטון כזה אפילו בארצות הברית לא ראו. המשטרה עברה כל קו כל גבול".

הסנגור המליץ לשופטת לצפות בסרטון ודרש לשחרר את הצעיר מיידית וללא שום תנאי. "גברתי לא צפית מעולם סרטון כזה בכל כהונתך כשופטת", אמר עו"ד אבולפיה. "גברתי צריכה להורות במיידי על מעצרם של השוטרים".

עורך הדין אייל אבולפיה ודוד אוראל ביטון
ביטון: הכו אותי באכזריות עד שהרגשתי שאני מתעלף

מנגד, נציג המשטרה בדיון טען כי "הצעיר דיבר בחוצפה לשוטרים, סירב להזדהות ואף תקף את השוטרים". בהמשך ציין נציג המשטרה כי קיימת מצלמת גוף של השוטרים שצילומיהם הועברו למח"ש לצורך בדיקה.