קלודין מאיר ששימשה כאחת הסייעות במה שמכונה "גן הזוועות" ברמלה התראיינה אמש (רביעי) במהדורה המרכזית והכחישה שידעה על ההתרחשויות בגן. "עבדתי בקומה אחרת - לא ראיתי שום דבר ממה שקרה", אמרה. על רקע שחרורה של הגננת ליטל ברסי למעצר בית מוקדם יותר, הפגינו עשרות מהורי הגן בצומת עזריאלי בתל אביב.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההורים המפגינים אחזו בשלטים וחולצות עם סימני דם, עליהן נכתב: "מה קורה כשהדלת נסגרת". בעקבות זאת, הודיעה המשטרה כי נחסמו לתנועה צומת בגין/קפלן דרך מנחם בגין לצפון ולדרום, ולאחר שעה קלה נפתחו לתנועה. מוקדם יותר נחשפו ההורים של ילדי הגן לתיעודים של ההתעללות לכאורה בידי הגננת והסייעות. 

מחאת הורי ילדי הגן (צילום: איתן אלחדז, TPS)
מחאת הורי ילדי הגן בתל אביב, הערב | צילום: איתן אלחדז, TPS

בריאיון שקיימה הסייעת קלודין מאיר היא הגיבה לתיעודים הקשים שנחשפו היום: "זה סיוט. חלום, לא חשבתי בחיים שאני אהיה בסיטואציה כזאת, אלה אנשים שעבדתי איתם, לא חשבתי". מאיר הכחישה שידעה על ההתנהלות במקום והסבירה כי הגן מחולק לשתי קומות: "לא היה לי שום קשר לקומה למעלה - עבדתי שם רק פעם בשבוע, החלפתי מישהי - לא ראיתי, לא היה חשד למשהו. לא כלום. פשוט סיוט".

מחאת הורי ילדי הגן (צילום: איתן אלחדז, TPS)
מחאת הורי ילדי הגן, הערב | צילום: איתן אלחדז, TPS

"מרגע שידעתי - אמרתי שהן מפלצות"

במהלך חקירתה, הראו החוקרים למאיר סרטון שבו היא נראית מושיבה בכוח את אחד הילדים ובאחר היא מטלטלת מזרן שעליו יושב ילד. "ילד שלא מתנהג יפה וצריך לשבת על הכיסא, כן הוא ישב על הכיסא", אמרה מאיר, "כי זה מה שההנהלה אמרה לנו. אם הייתי רואה - לא הייתי נותנת לזה לקרות, עוזבת את המקום במיידי ואם צריך מתקשרת לאותה האמא כשזה קרה וגם מדווחת למשטרה". 

בנוגע לתיעוד אחר השיבה: "אני לא מטלטלת שום מזרן, זו טעות. זה שהרמתי את המזרן והילד היה עליו - זה לא קטע של לטלטל. הילדים היו צוחקים איתנו ואוהבים אותנו". על הסייעות האחרות שחשודות בהתעללות אמרה: "הן מפלצות. מרגע שידעתי - אמרתי שהן מפלצות".  

קלודין מאיר הסייעת החשודה בהתעללות בגן ברמלה (צילום: החדשות 12)
קלודין מאיר, הסייעת בגן | צילום: החדשות 12

מהתיעודים הקשים בפעוטון ברמלה עולה כי היו מעל 200 מקרי אלימות רק בתוך חודש וחצי. לכך הגיבה מאיר: "לא ידעתי, זה הכל כנראה קרה בקומה העליונה. לא היה דבר כזה איפה שאני עבדתי, אם הייתי רואה - הייתי מדווחת, גם החוקר אמר לי שבסרטונים שלי לא רואים אלימות".

בסרטון אחר נראית מאיר יושבת מאחור, בזמן שמתרחשת אלימות כלפי הילדים, אך היא הכחישה שראתה משהו. "אם הייתי רואה למה שאני לא אגיד משהו?!," טענה מאיר, "אני בעצמי אמא, יש לי ילד בן 4, באתי באהבה לגן, בחיים שלי לא נהגתי באלימות כלפי אף אחד - יש דברים שנראים במצלמות שהם לא כמו במציאות".

פרקליטתם של בעלת הגן ובן זוגה, עו"ד סוזי עוזסיני-ארניה, תגיש הערב ערעור על ההחלטה להאריך את מעצרו של בן הזוג. הערעור שלה מגיע אחרי שהמשטרה הגישה ערעור על ההחלטה דווקא לשחרר את בעלת הגן. שני הערעורים האלו צפויים לידון מחר בבית המשפט המחוזי בלוד.‎

כרמל ליבמן השתתף בהכנת הידיעה.