תלונה חריגה הוגשה בימים האחרונים נגד שגריר ישראל במדינה אירופית קרובה, בחשד להטרדה מינית. מי שעומד מאחורי הפנייה הוא מאבטח, שעובד גם הוא באותה השגרירות - שטען כי השגריר נהג לזרוק לעברו הערות מיניות מביכות, בעלות אופי וגוון בוטה. התלונה נבדקת בנציבות שירות המדינה, השגריר צפוי להיחקר בקרוב. משרד החוץ על החשדות: "במידה שהדברים נכונים - רואים בחומרה רבה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המאבטח התלונן גם על כך שבעת שאבטח את השגריר בביתו - הוא נהג להסתובב בקרבתו בתחתונים ובלבוש בלתי הולם, תוך שהוא נוהג להביך אותו. תלונה נוספת הוגשה מטעם המאבטח גם נגד קב"ט השגרירות, בטענה שידע על ההטרדות ועל ההתנהלות הפסולה של השגריר - ולא פעל נגדן. הוא אף ציוות את אותו מאבטח ללוות את השגריר גם בחופשות פרטיות שלו. 

אותו שגריר, בהיותו קונסול לפני כ-15 שנה, נחקר בחשד להתנהגות שאינה הולמת. אז, הוא נמצא אשם וננזף. למרות זאת, כפי שניתן לראות, הוא קודם במשרד החוץ עד שהגיע לתפקידו כשגריר.

התלונה נחקרת בנציבות שירות המדינה, שכבר גבתה עדות מאותו מאבטח ומעדים נוספים. השגריר עצמו צפוי להיחקר בקרוב. 

תגובת משרד החוץ: "מיד עם קבלת התלונה הנושא הועבר לבדיקת נציבות שירות המדינה. במידה והדברים נכונים, משרד החוץ רואה את האירוע בחומרה רבה. אין מקום להתנהגות מהסוג הזה בשירות החוץ".