ויכוח בין שוטר סמוי למאבטח סמוי בנתב"ג הפך לתקיפה אלימה: לפני כשמונה חודשים תקפו שלושה בלשי משטרה את המאבטח, הכו ופצעו אותו עד שנזקק לטיפול רפואי. הבוקר (שלישי) הגישה המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) כתב אישום נגד השלושה, ששמותיהם לא הותרו לפרסום בשלב זה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החמור שהתרחש בתחילת דצמבר 2019 פורסם לראשונה באתר וואי נט. שלושת השוטרים מואשמים בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות, איומים, כליאת שווא ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד נטלי חגי ממח"ש, במהלך משמרת בטרמינל 3 בנתב"ג הבחין מאבטח סמוי של רשות שדות התעופה בשוטר בילוש (שגם הוא סמוי). המאבטח חשב שמדובר באחד הנוסעים, ניגש אליו, הזדהה בפניו באמצעות תעודה, וביקש ממנו להזדהות בפניו. השוטר, שזיהה את המאבטח, השיב שהוא שוטר סמוי.

העימות בנתב
המאבטח שנפגע - "נראה כמו סגירת חשבון"

בשלב זה התקשר השוטר לראש הצוות שלו ועדכן אותו באירועים. ראש הצוות הגיע למקום יחד עם שוטר נוסף, הודיע למאבטח כי הוא עצור ואף הורה לאזוק אותו. שלושת השוטרים אחזו במאבטח בחוזקה בעת שניסה להתקשר למפקדו כדי להודיע על מעצרו, דחפו, בעטו וחבטו בו.

לפי כתב האישום, הם הכניסו את המאבטח לחדר, אזקו אותו, איימו וצעקו לעברו: "הפעם אתם תשלמו על זה, אתה מסרב לשוטר?... אתה תקפת שוטר אין לך מושג לאן נכנסת, אני מבטיח לך ילד שאתה תשב בבית סוהר על זה".

השוטרים אף מנעו את כניסתם לחדר, שבו כלאו את המאבטח, של מספר בעלי תפקידים במערך האבטחה של נתב"ג, לרבות מפקדו של המאבטח, וחובשים שעמדו מחוץ לחדר וביקשו להיכנס. 

האירוע הסתיים בהגיעם של גורמים בכירים למתחם, להם נתנו השוטרים להיכנס. מפקדם של הנאשמים, שהבחין במאבטח המדמם, הסיר מעליו את האזיקים, פתח את דלת החדר והכניס את החובשים כדי שיעניקו לו טיפול רפואי.