הרצאת זום של מנהל המכון לרפואה משפטית חן קוגל אמורה לשמש את צוות ההגנה של רומן זדורוב בבקשתו למשפט חוזר. אותה הרצאה הייתה מיועדת לסטודנטים של שנה ב' בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, אך במהלכה התגלה משהו חריג: אדם שלא נמנה עם הסטודנטים "הסתנן" להרצאה והחל להתפרץ ולשאול שאלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסטודנטים בשיעור התבקשו לא להקליט או לשדר את השיחה. אחד הסטודנטים ה"אמיתיים" שנכח בהרצאה סיפר למהדורה המרכזית: "הייתה דרמה ממש גדולה בשיעור הזה. לפני השיעור ממש אמרו לנו לא להקליט וזה חשוב בגלל חיסיון רפואי וחיסיון משפטי. באמת אף אחד לא הקליט כי אנחנו סטודנטים לרפואה ואנחנו גם מכבדים את ד"ר קוגל ואת הנהלים".

ד"ר חן קוגל (צילום: חדשות 2)
ד"ר חן קוגל, ראש המכון לרפואה משפטית | צילום: חדשות 2

אותו אדם ש"הסתנן" להרצאה תפס את תשומת ליבם של הסטודנטים, שכן שמו לא היה מוכר להם מהפקולטה. "התחילה ההרצאה ואז מישהו שלא הכרנו, שהיה לו שם מוזר, התפרץ לשיעור והתחיל לשאול מלא שאלות, שאלה אחרי שאלה, כאילו מדובר בשיעור הפרטי שלו", אמר. "הוא ניסה למצוא משהו ספציפי. חשבנו שזה בטח מישהו שפרץ ולא אחד מהמחזור. הודענו על זה למנהלים של הקורס".

רומן זדורוב הגיש בקשה לבית המשפט לשחרור מיידי

רומן זדורוב הגיש ביום שני בקשה לשחרור מיידי לבית המשפט העליון, על סמך ראיה חדשה שיש בידיו. בבקשה שהוגשה על ידי עורך דינו, ירום הלוי, נכתב כי הראיה: "נועלת באופן 'הרמטי' את ההוכחה בדבר חפותו".

בבקשה לבית המשפט העליון נכתב כי מדובר בראיה "רפואית משפטית חדשה", וכי היא תזכה את זדורוב מאישום הרצח בו הורשע. בחודש אפריל האחרון התנגדה הפרקליטות לבקשה למשפט חוזר של רומן זדורוב בנימוק שלא נפלה טעות בהרשעתו.