סוכן משטרתי, עבריין לשעבר, סיפר בעדות לפני הגיוס למשטרה כסוכן סמוי על שלל העבירות שביצע במהלך כל שנותיו. האדם, שעתיד להפליל בעצמו 60 חשודים בסחר בסמים ובנשק, סיפר איך סחר בסמים, פרץ לבתים, למכוניות ואפילו גם לבורסה ברמת גן. פעם אחת, הוא גנב גם את רכב הוולוו של פרקליטת מחוז צפון. העדות שלו בוצעה כחלק מ"עדות ניקיון", עדות שבמסגרתה סוכן שמגויס צריך לספר למפעיליו את כל העבירות שביצע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסוכן המשטרתי סיפר שעוד מהילדות הוא ביצע עבירות, בהתחלה בעיקר של גניבה ופריצה. "כל לילה היינו גונבים רכב", העיד. "ובבוקר היינו גונבים אוכל מהמכולת, כמו לחמניות ושוקו". הוא תיאר גם איך הוא וחברו ביצעו את אחת הפריצות: "אני והוא הגענו לחנות, אני שמרתי שאף אחד לא יבוא. הוא נכנס דרך החלון וגנב 200 שקלים במטבעות, התחלקנו בכסף".

בעסקת הסמים הראשונה שלו, מכר קילו הרואין והרוויח עליו 50 אלף שקלים. לאחר זמן מה, סיפר שהוא הפסיק למכור סמים כי זה לא עניין אותו. "אחרי שבעה שמונה חודשים שמכרתי סמים הפסקתי, לא אהבתי למכור סמים, לא היה בזה אקשן", אמר.

בהמשך סיפר שהתחיל לגנוב סיגריות ולמכור אותן: "היינו מחפשים בדפי זהב איפה יש מפעלים של סיגריות ומחסנים, והיינו פורצים לשם וגונבים סיגריות. כל ארז סיגריות מכרנו ב-7,000 שקלים. היינו גונבים 28-30 קרטונים, ככה היינו עושים כל יום".

אחרי שריצה עונש בפעם השנייה לאחר שנתפס בעת פריצה למפעל סיגריות, הוא נהג לגנוב עם עוד שניים נוספים פורד טרנזיט ולמכור אותה בשטחים. "באותו זמן גם גנבנו שלושתנו את המכונית של פרקליטת מחוז צפון מחיפה, רכב וולו", סיפר. "במהלך המרדף על כביש איילון התהפכנו עם הרכב ונתפסתי. קיבלתי עוד מאסר של 30 חודשים".

עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי
עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי | צילום: דוברות משטרת ישראל

לאחר המאסר הוא סיפר בעדות שחזרה לבית משפחתו והמשיך למכור סמים. באותה התקופה הוא התחתן, ושנה וחצי לאחר מכן, פרץ יחד עם שניים נוספים לבורסה ברמת גן. "פרצנו לתוכה וגנבנו זהב", סיפר בעדות. החוקרים בזירה מצאו את הדי אן איי שלו, הוא נעצר וקיבל מעצר של שנה בכלא ניצן.

הוא חזר שוב לסחר בסמים אחרי שהשתחרר, נעצר שוב, וקיבל 4 שנים מאסר כי שוחרר על תנאי. בשלב הזה, העבריין לשעבר פתח חברת הלווואות על שמו, עוד שהיה לקראת סוף תקופת מאסרו. לאחר מכן הוא פתח קזינו עם עבריינים נוספים, ולפי מה שסיפר בעדות – הרוויחו כל יום 60 – 70 אלף שקלים.

עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי
עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי | צילום: דוברות משטרת ישראל

בהמשך, ביצע העבריין לשעבר שוד בסניף דואר, ולאחר מרדף משטרתי נתפס – ונכנס ל-6 שנים בכלא. אחרי ששוחרר, התחיל גם לפרוץ לבתים ולגנוב מהם. בהמשך פרץ לרכב של מוכר זהב עם בן אדם נוסף וגנב 11 קילו זהב שעליהם הרוויח 300 אלף שקלים.

לבסוף סיכם, ואמר שתיווך על מכירה של אקדח גלוק. לאחר מכן סיפר שפרץ לבית שחבר שלו אמר שיש שם 20 מיליון שקלים. "חיפשתי כסף אבל לא מצאתי כלום", סיפר. "אחר כך הבנתי שהוא רצה לנקום בו על שנאת אחים, הוא בעצם שלח אותי לפרוץ לאחיו. מאז אני לא עושה שום עבירה פלילית".

עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי
עבריין לשעבר גוייס על ידי המשטרה כסוכן חשאי | צילום: דוברות משטרת ישראל

התגובות

מטעם עורך הדין אורי בן נתן שמייצג חלק מהנאשמים נמסר: "מדובר באחד העבריינים וסוחרי הסמים היותר מוכרים מהמרכז. מה שברור הוא שלא לחינם הסכים הסוכן לעבוד עם המשטרה במשך תקופה כל כך ארוכה שאיננה אופיינית, גם לא לסוכנים סמויים. לא מבוטל אם נגלה בהמשך על אודות פשעים חמורים שביצע ואשר בעטיים העדיף ״לעבור צד״ ולא לשבת בבית סוהר".

עורך הדין אורי בן נתן
עורך הדין אורי בן נתן

מטעם עו"ד צפריר יגור ועופר קופרמן שמייצגים חלק מהנאשמים נמסר: "מרשיי מכחישים כי ביצעו עבירה כולשהי עם הסוכן והדברים יוכחו בבית המשפט. ידוע לנו על עבירות רבות שהסוכן ביצע בזמן הפעלתו ועוד הרבה עבירות שלא דיווח עליהם. מדובר בסוכן שהינו אחד העבריינים המסוכנים והמתוחכמים בישראל שהטיל אימה על הרבה אנשים והדיח הרבה אנשים לביצוע עבירות שללא קשריו פניותיו ויכולותיו לא היו מתבצעים. מוטב היה לו משטרת ישראל היתה בודקת לעומק במי מדובר לפני שעושים עם עבריין הסכם שבמהלכו ישלמו לאותו עבריין שעלות הפעלתו עלתה למדינה מליוני שקלים".