התפתחות נוספת בפרשת הקטינות והכדורגלנים: המשטרה עצרה חשוד ממרכז הארץ בשנות ה-30 לחייו, בניסיון הסחיטה של הוריו של אחד מכדורגלני מכבי תל אביב. על פי החשד, הגבר התקשר להוריהם של אחד הכדורגלנים וביקש מהם סכום כסף ובתמורה הציע לשנות את עדותה של אחת הנערות. "המומים מההתפתחויות האחרונות", אמר עורך דינם של הכדורגלנים. עוד נבדק האם לחשוד יש קשר לאחת מהנערות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החקירה החלה בעקבות תלונה של הוריו של אחד הכדורגלנים לפני כשבוע במשטרה על שיחות סחיטה שקיבלו. המשטרה קיבלה את המידע מסנגורם של החשודים.

בהודעת המשטרה לא נוספו פרטים נוספים על ההתפתחות החריגה, אך נמסר כי הנושא הועבר לחקירה. עורכי הדין עדי כרמלי וינון היימן שמייצגים את הכדורגלנים מסרו: "סומכים על משטרת ישראל ועל טיפולה בנושא, נמתין כמוכם לעדכונים".

אימון מכבי תל אביב‎
אימון מכבי ת"א | צילום: N12

בתחילת השבוע התייחסה שופטת בית משפט השלום בראשון לציון דיבון סגל לפרשת הכדורגלנים והנערות, ואמרה כי התשתית הראייתית בתיק מוגבלת וכי ייתכן וכלל לא יוגש כתב אישום בתיק. כמו כן, השופטת דחתה את הבקשה להסרת הצו לאיסור פרסום שמם. "החשד אשר נחשד בתחילת החקירה לחשד חמור ומשמעותי לא התבסס דיו", ציינה השופטת. "על בסיס התשתית הראייתית הקיימת - אין זה מן הנמנע שכלל לא יוגש כתב אישום".

הדברים נאמרו בדיון בבקשה להסרת צו איסור הפרסום מעל הפרשה, אותה דחתה השופטת. "הנזק שעלול להיגרם לחשודים כתוצאה מפרסום שמם הוא משמעותי וברור מאליו", נימקה. "פרסום החשד, עבירות מין בקטינות, ילווה את החשודים כל ימי חייהם".

מכבי תל אביב
אילוסטרציה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הכדורגלנים עדיין רחוקה מלהסתיים. במשטרה מתכוונים להשלים את שלב גביית העדויות, ולאחר מכן יוזמנו החשודים להשלמת החקירה - כשגם הנערות עשויות להגיע פעם נוספת לצורך מתן עדות.

החשדות כנגד השחקנים כוללים בעילת קטינה בהסכמה והגשת משקאות אלכוהוליים, כשבימים האחרונים המשטרה מצליבה מידע מהעדויות שנגבו. החוקרים יצטרכו להחליט אם קיימות ראיות מספקות לנושא הגיל, כשבמקביל השחקנים ממשיכים לדבוק בטענתם לפיה לא ידעו את גילן של הנערות.