הכתובת הייתה על הקיר: לאחר שכבר הורשע בגין תקיפת בן זוגתו, אמש (ראשון) נעצר גבר בן 55 בחשד שרצח את אשתו בת ה-50 בדירה בה התגוררו בבת ים. מוקדם יותר התקשר החשוד למוקד המשטרה והודה: "רצחתי את אשתי". המשטרה עצרה אותו בקרבת הדירה בחשד לרצח, ופתחה בחקירת נסיבות האירוע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשוד ברצח אשתו התקשר למשטרה אמש שלוש פעמים, כשהוא ככל הנראה שיכור ובגילופין. הוא סיפר למוקדנית שתי כתובות כוזבות, ובפעם השלישית נתן את כתובת הנכונה ודיווח: "רצחתי את אשתי לפני יומיים". שם לבסוף מצאו השוטרים את גופת אשתו כשעליה סימני אלימות קשים.
זירת הרצח בבת ים
התקשר והודה: "רצחתי את אשתי" | צילום: N12

זו לא הפעם הראשונה שהמשטרה נקראה בגין אלימות של החשוד כלפי אשתו. החשוד שנעצר הערב בחשד לרציחתה, נעצר ואף הורשע בעבר לאחר שתקף אותה. ב-2014 הוא נשפט על תקיפת בת זוגתו, וריצה 6 חודשי מאסר בפועל. הוא שוחרר לפני כחמש שנים בשנת 2015, והשניים חזרו לקשר.

בכתב האישום שהוגש בשנת 2014, מתואר הנאשם מכה את בת זוגו: "משך אותה בחוזקה ברגליה, לאחר מכן נחבטה בגבה". עוד נכתב במסמך המשפטי כי הוא חבט בראשה בעוצמה באמצעות חפץ קהה וכתוצאה מכך גרם לה לדימום ולחבלה. היום, כאמור, על פי החשד, היא נרצחה. 

לחשוד ישנה הרשעה קודמת על תקיפה של בת זוג קודמת מ-2003, בגינה ריצה 6 חודשי עבודות שירות. בבקשת המעצר הקודמת מ-2014, כשתקף את בת זוגו כתבה המשטרה: "עברו מלמד על נטיותיו לנהוג באלימות כלפי בנות זוגו. מדובר באדם שמסוכנותו רבה כלפי המתלוננת ולא ניתן לאיינה אלא במעצרו מאחורי סורג ובריח".

החשוד ברצח בת זוגו בבת ים
החשוד ברצח בת זוגו בבת ים

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בתגובה על הרצח: "רצח נשים הופך לשגרה בזמן שהתכנית למלחמה באלימות במשפחה משנת 2017 נכנסה להקפאה עמוקה. אני חוששת מאד שמשבר הקורונה שמוביל לסיר לחץ בריאותי וכלכלי יגביר את גילויי האלימות בתקופה הקרובה- ייתכן שאנו כבר עדים לכך. אני קוראת לממשלה להפשיר לאלתר את התכנית למלחמה באלימות במשפחה ולשחרר את 250 מיליון השקלים שהוקצבו לה. דם נשים לא יכול להיות הפקר בישראל, גם לא בחסות משבר הקורונה".

רק לפני חמישה ימים, עצרה המשטרה את החשוד ברצח אשתו בחולון בשבוע שעבר. מאנדפרו אלאזה בן ה-37, הודה במהלך חקירתו במשטרה בביצוע המעשה. קרובת משפחתו של אלאזה סיפרה ל-N12 על רצף האירועים שקדם לרצח: משחרורו מהכלא ועד לעימות עם אשתו.