אלופת ישראל לשעבר מואשמת בסרסרות: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום (שני) כתב אישום חמור נגד סבטלנה גנדזילוב, אלופת ישראל ואתלטית בכירה בעבר, המואשמת שעסקה בהבאת נשים לארץ מחו"ל לצורך עיסוק בזנות. שמה נחשף שלושה שבועות לאחר שהותר לפרסום כי היא חשודה מרכזית בפרשה. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מכתב האישום עולה כי במשך 5 שנים, ניהלה גנדזילוב רשת של בתי עסק לשם עיסוק בזנות, בדירות שונות ברחבי גוש דן והשרון. במסגרת ניהול בתי הבושת היא העסיקה נשים מהארץ ומחו"ל במתן שירותי מין. בגין כל אישה שהגיעה ארצה ועסקה בזנות, העבירה הנאשמת עמלה על סך 1000 דולר למתווכות.

בתי הבושת פעלו באופן שיטתי, מאורגן ותחת כללים ברורים. בכל בית בושת הועסקה עובדת אחת במשמרת שקיבלה בין לקוח ל-20 לקוחות בכל משמרת, להם סיפקה שירותי מין.  הנשים היו עובדות לסירוגין בכל בתי הבושת, בכל יום בדירה אחרת.  

סבטלנה גנדזילוב
סבטלנה גנדזילוב | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הן היו מבצעות בלקוחות עיסוי שבוצע כאשר הלקוח עירום והאישה בעירום או בהלבשה תחתונה בלבד, ובסיומו, ביצעה האישה בלקוח הרפיה ביד בכך ששפשפה את איבר מינו עד שהגיע לסיפוק. כאשר קיבלו הנשים "טיפים" מלקוחות מרוצים, דרשה הנאשמת את חלקה בו, שהיה לרוב גדול מחלקה של האישה.

במסגרת תפקידה כמנהלת בית הבושת, גנדזילוב איתרה דירות המתאימות לשמש כבתי בושת, שכרה אותן וחתמה על חוזים מול בעלי הדירות. היא איתרה וגייסה נשים שסיפקו שירותי מין בתשלום לעבודה בבית הבושת. בין היתר, היא גרמה לנשים לעזוב את ארצן לשם עיסוק בזנות, פרסמה מודעות לגיוס עובדות באתרי האינטרנט שונים בהם האתר "ORBITA" והביאה נשים לידי עיסוק בזנות בין היתר על ידי עריכת מפגשים עם נשים המעוניינות בעבודה, במהלכם הסבירה על תנאי ההעסקה והשכר הגבוה שישולם להן.  

גנדזילוב דאגה להנחות את הנשים כיצד למנוע את חשיפת המקום על ידי הרשויות. בין היתר, היא הנחתה את הנשים בדבר כללי כניסה ויציאה של לקוחות מהמקום, שימוש בשמות בדויים ו"סיפורי כיסוי" וכן כיצד לנהוג במקרה של הגעת שוטרים למקום. הכל על מנת להסוות את פעילותם של בתי הבושת.

החשודה בסחר בנשים
החשודה בסחר בנשים | צילום: פייסבוק

ב-2017 הוגש נגד גנזדילוב כתב אישום בגין החזקת מקום לשם זנות וסרסרות למעשי זנות, היא הואשמה שניהלה דירה בתל אביב שבה עסקו בזנות, ושלקחה לידיה מחצית מהכסף ששילם כל לקוח. היא כפרה בהאשמות והפרקליטות ביטלה בחודש ינואר האחרון את כתב האישום בגלל קושי ראייתי. כעת, ככל הנראה הצטברו ראיות שהבשילו לכדי מעצרים.

חוקר מימ"ר תל אביב סיפר על המקרה: "מדובר על פרשייה רחבת היקף שהפעילה רשת של בתי בושת באזור המרכז, היתה היררכיה ברורה כשחשודה עמדה בראשה. אותן בנות שעבדו באותה רשת גויסו מסביב. מחומר הראיות ניתן לראות ניצול מתמשך של נשים שהיו בשולי החברה, סיפורים קורעי לב, על אנשים שגויסו לרשת כדי להביא לחם לילדיהם בבית. הרשת פעלה במשך מספר שנים. במהלכה גייסה הרשת מליוני שקלים".

האתלטית הבכירה שהשיא שלה עדיין לא נשבר  

גנדזילוב היא אתלטית בכירה שקבעה בעברה שיאים משמעותיים באתלטיקה הישראלית. בשנת 2000 קבעה שיא ישראלי חדש בקרב 7. שנה לאחר מכן השתתפה באליפות העולם בפורטוגל וב-2004 שברה שיא ישראלי בקפיצה לרוחק.

החשודה בסחר בנשים
החשודה בסחר בנשים | צילום: פייסבוק


האתלטית, שנחשבת למוכרת ומגוונת מאוד בתחום ועלתה לישראל מאוקראינה, עדיין מחזיקה בשיא ישראל בקרב 7. היא התחרתה גם מחוץ לקרב 7, בעיקר בריצת 100 מטר משוכות - והייתה שותפה לשיא ישראלי שנשבר מאז בריצת שליחות 400 מטרים כפול 4.

גנדזילוב נחשבה ספורטאית ברמה גבוהה בישראל, ייצגה את המדינה באליפויות עולם ואליפויות אירופה - אך לא הצליחה להגיע למשחקים האולימפיים.

עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי המייצגים את הספורטאית אמרו: "מדובר באזרחית ללא עבר פלילי שהביאה כבוד ומדליות למדינת ישראל. היא כופרת בכל העבירות המיוחסות לה, מסרה גרסתה לאורך חקירותיה המשפילות והארוכות. התנהלות החקירה בתיק זה הייתה מתחת לכל ביקורת. הספורטאית ללא כל הצדקה עצורה כבר מעל ל-23 יום, במהלכם התנהגו אליה בצורה משפילה, בוטה ומבזה, תוך שלילת אפשרות להכנסת ציוד הגיינה אישי".

עו
צילום: ז'אן כהן

עורכי הדין הוסיפו: "בנוסף זלזלו במצבה הבריאותי באופן שהצריך אישפוז בבית החולים. הספורטאית הגישה תלונה חמורה אשר מתבררת במח"ש בימים אלו בגין הטרדה מינית שבוצעה נגדה ע"י אחד החוקרים. ראוי להדגיש כי פרשה שזכתה לכותרת "סחר בנשים" ו-"ארגון פשע" הסתיימה בכתב אישום נגד אישה אחת בלבד וללא עבירת סחר. גם שאר ההאשמות יפלו בתיק זה כמו מגדל קלפים אחת אחרי השניה".