"העבירות החמורות והבזויות ביותר בספר החוקים": בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) בשבוע את מעצרו של החשוד ברצח בת זוגו, מאיה ווישניאק ז"ל, בדירתו ברמת גן. השופטת, ענת יהב, סירבה לבקשת סנגוריו של החשוד לערוך לו בדיקה פסיכיאטרית והאריכה את מעצרו עד יום ראשון הבא, 24 במאי. מאוחר יותר, הגיש החשוד ערעור על ההחלטה לבית משפט המחוזי באמצעות עורכת דינו אורית חיון - והדיון בנושא אמור להתקיים מחר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדובר בעבירות מהחמורות ביותר בספר החוקים", אמרה השופטת בדיון, "העבירות בוצעו ברף החמור והבזוי ביותר שניתן להעלות על הדעת". השופטת החליטה כי היא לא נעתרת לבקשת עורכי דינו של החשוד לבדיקה פסיכיאטרית.

"מדובר באירוע חמור שבו החשוד רצח את חברתו וניסה לרצוח את אמו", אמר נציג המשטרה בדיון. לדבריו, השוטרים תפסו סמים בזירה, בה נמצאו 6 גרם של מריחואנה. החשוד סירב לבדיקת דם, השתולל בתחנה וניסה לתקוף את אחד השוטרים. במשטרה מסרו שהוא חשוד גם בשיבוש חקירה.

_OBJ

"מדובר בטרגדיה קשה לשתי המשפחות, מקרה מאוד עצוב", מסרו עורכי הדין אורית חיון ודין כוכבי שמייצגים את החשוד. "אנחנו סבורים שבעיות נפשיות שהובילו לטרגדיה הקשה היו צריכות להיבחן כבר אתמול. החשוד סבל מבעיות נפשיות מורכבות".

החשוד חנק את חברתו - ודקר את אמו: "התחננתי שיפסיק, הוא השתולל"  

במהלך הלילה (בין שבת לראשון), זמן קצר לאחר שנעצר על ידי המשטרה, הצעיר בן ה-21 מרמת גן שחשוד כי חנק למוות את בת זוגו ודקר את אמו, קשר את עצמו לאירוע. אמו של החשוד, שנפצעה באורח קל, העידה גם היא במשטרה. בני המשפחה והחברים של ווישניאק קיבלו את ההודעה בהפתעה מוחלטת וסיפרו כי לא היו לכך סימנים מקדימים.

המשטרה בודקת חשד לפיו הרצח בוצע על רקע רצונה של המנוחה להיפרד ממנו. על פי הפרטים הראשונים, אמש התלהט ויכוח בין השניים, במהלכו החל החשוד לחנוק אותה ואמו, שהייתה מחוץ לבית, חזרה לביתה ומצאה את בנה חונק למוות את בת זוגו. על פי החשד, היא ניסתה להפריד ביניהם ולהתקשר למשטרה, ובעקבות זאת בנה כעס ודקר אותה מספר פעמים.

מפרטים נוספים שהגיעו לידי N12, מתברר כי החשוד אמר לאימו: "תראי מה עשיתי, הנה, חנקתי אותה". האם ראתה את הצעירה לא נושמת ושרועה על הרצפה עם סימני אלימות על גופה.  האם נבהלה ואמרה לו שחייבים להתקשר למשטרה ובשלב זה, על פי עדותה, הוא החל להשתולל, לצרוח עליה ולאיים שאם תתקשר הוא ירצח גם אותה.

לדבריה, בשלב זה הוא החל לחנוק אותה, אך היא נאבקה בו והצליחה להשתחרר. בשלב זה הוא הביא סכין והחל לדקור אותה, בעוד היא מתחננת שיפסיק. "התחננתי, אמרתי לו להפסיק", אמרה האם. "איכשהו מצאתי את התושייה והכוח להתקשר למשטרה, הוא פתאום הפסיק לדקור אותי והשוטרים באו והצילו אותי". לאחר מכן השוטרים עצרו את הצעיר, שניסה להימלט.