שתי תקריות אלימות בתוך שעות בנגב: ברהט נפצע היום (שבת) אדם בקטטה - תגרה בתוך המשפחה. זמן קצר קודם לכן נפצעו שני שוטרים בערערה, שהותקפו בירי זיקוקים וביידוי אבנים: מצבם הוגדר קל. השוטרים השיבו אש ותושב המקום נפצע: מצבו מוגדר בינוני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית הראשונה החלה סמוך לשעה 15:30, כאשר במשטרה התקבל דיווח על קטטה במעורבות ירי זיקוקים ושמיעת קולות ירי בערערה שבנגב. כוחות המשטרה שהגיעו למקום, לטיפול בסכסוך החמולות, הותקפו: במשטרה ציינו כי בוצע לעברם יידוי אבנים מסיבי וירי זיקוקים באופן מסכן חיים".

שני שוטרים נפצעו קל וטופלו במקום. בתגובה פתחו השוטרים באש: "התקבל דיווח על פצוע מקומי אשר נזקק לטיפול רפואי בבית החולים". ממד"א נמסר כי מדובר בצעיר בן 25 שפונה במצב בינוני ויציב לבית החולים סורוקה, כשהוא בהכרה. "כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום והסדר מושב על כנו", נמסר.

נזק לניידת משטרה שהותקפה בערערה שבנגב
הנזק שנגרם לאחת הניידות | צילום: דוברות המשטרה

מפקד מחוז דרום, ניצב יורם סופר, אמר הערב: "אנחנו מתגברים פה את הכוחות. לא נתפשר על שום ארוע של תקיפת שוטרים, ירי על שוטרים לא יעבור בשקט. נשמור על שלומם של התושבים".

מפקד המחוז הנחה על המשך ההערכות המבצעית במקום תוך העברת מסר כי אין הדעת סובלת ירי על שוטרים וניידות שבאו לתת שירות. מפקד המחוז פגש שוטר שנפצע וחיזק אותו ואת חבריו על אומץ ליבם ותגובתם.

בתקרית נוספת שאירעה היום בשוק העירוני ברהט נפצע אדם במהלך קטטה - כך נמסר מהמשטרה. מדובר בתגרה במעורבות משפחות מקומיות. מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה הגיעו למקום והשליטו סדר תוך שימוש באמצעי פיזור. חקירה נמשכת".