יותר מחודש מאחורי הסורגים: ברכה יעקובוביץ', בת 53 מירושלים, תשוחרר הערב (חמישי) מכלא נווה תרצה לאחר שהוחזקה שם במשך 5 שבועות בגין הפרה של צו הרחקה מאולם אירועים בבירה. לטענתה של יעקובוביץ', בעל האולם הבטיח לה עזרה כספית, ולאחר שירדה מנכסיה והגיעה לדרוש את מה שהבטיח לה הוא הכחיש - ופנה לבית המשפט להוצאת צו הרחקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שהפרה את הצו בפעם הראשונה, נעצרה על ידי משטרת ישראל והובאה בפני שופט, שם, לאחר שהבהירה שכל רצונה הוא לשוחח עם בעל האולם לכמה דקות בלבד, קבע נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט אביטל חן, כי על השניים להיפגש כמה ימים לאחר מכן - והיא שוחררה לאחר שלושה ימים ראשונים במעצר.

בעל אולם האירועים שהבטיח לה כסף סירב להגיע לפגישה - ולכן היא הגיעה בכוחות עצמה לאולם ובכך הפרה את הצו, ונעצרה פעם נוספת. כבר בדיון שלאחר המעצר הראשון קבע בית המשפט כי יש לשחרר אותה בערבות, אך מפני שלא עמדה בתנאי השחרור - היא הוחזקה בכלא מספר ימים נוספים עד להגשת כתב האישום.

הדיון בעניינה נדחה שוב ושוב, יעקובוביץ' נותרה במעצר 

התביעה דרשה להחזיק אותה במעצר עד שיוצג תסקיר של שירות המבחן שיוכיח שיעקובוביץ' יכולה לעמוד בתנאי השחרור ותישאר בבית אחייניתה במושב בצפון הארץ. אך הדיון בעניין הגשת התסקיר נדחה שוב ושוב לבקשת שירות המבחן עד שנקבע דיון לשבוע הבא - ועד אז היה על ברכה להישאר במעצר. בעקבות ערר שהגיש עו"ד דותן דניאלי מהסנגוריה הציבורית במחוז ירושלים, תשוחרר הערב ברכה מבית הכלא לאחר כמעט 40 ימים שהוחזקה במעצר.

בית הסוהר נווה תרצה
5 שבועות במעצר | צילום: יונתן בלום"דודה שלי אצלי תחת חסותי במשך שנה וחצי", אמרה אחייניתה של יעקובוביץ' בדיון בבית המשפט, "בגלל שירדה מנכסיה בעל הדירה סילק אותה מהדירה. אני אם חד הורית לשתי ילדות עם משכורת מינימלית. כל שקל שיש לדודה שלי מגיע ממני. אני עושה מקסימום מאמצים כדי להשתכר מהמשכורת המסכנה הזו. דודתי והילדות שלי חולקות מיטה, אנחנו חולקות הכל".

"אני שמח שבית המשפט המחוזי הורה על שחרורה של מרשתי לאחר מעצר ממושך ובלתי מידתי בעליל בשים לב לנסיבות המעשה ונסיבותיה האישיות", מסר עו"ד דניאלי. "יש להצר מאוד על שימוש היתר, העוצמתי והפוגעני במעצרים שבסופו של יום שוברים את נפשו של אדם בתנאים קשים. מוטב לו הרשויות יערכו בדק בית ביחס לטיפול במרשתי ששהתה למעשה במעצר ממושך שלא לצורך".