אתמול (חמישי) תועד נהג כשהוא משחית ועוקר מצלמות של המשטרה בכביש 65 באזור עפולה. תוך שעות הנהג נעצר - והיום הוא יובא בפני שופט. החשוד נחקר והודה במעשים שמיוחסים לו: מתברר כי חצי שעה לפני האירוע הוא קיבל דוח, ובשל כך יצא למסע ההרס.

חצי שעה לפני שתועד פוגע במצלמות, הנהג קיבל קנס של 250 שקלים וצבירה של 6 נקודות בגלל שלא חגר חגורת בטיחות. ככל הנראה הוא התרגז על הדוח - והוציא את זעמו על המצלמות של המשטרה. המעצר בוצע לאחר שהסרטון הופץ ברשתות החברתיות

אמש הודיעה המשטרה כי "תוך כמה שעות, בפעולה מהירה של בלשי היחידה המרכזית באגף התנועה, נעצר לחקירה החשוד שפגע במצלמות הטקטיות של המשטרה". במשטרה ציינו כי האיש, תושב עראבה בן 29, תועד בסרטון כשהוא "עוצר באופן מסוכן ובריוני באמצע הכביש, יורד מהרכב ניגש למצלמות ועוקר אותן ממקומן תוך שהוא משליך אותן הצידה".  

עוד הסבירו במשטרה את חשיבות המצלמות, שספגו נזק מידי החשוד: "המצלמות הטקטיות כאמצעי אכיפה טכנולוגי, ממוקמות לכל אורך הכביש במטרה לאכוף עבירות מסכנות חיים ובריונות כביש כגון: שימוש בנייד בזמן נהיגה, נסיעה בשול, נסיעה בשטח הפרדה, עבירות היסח הדעת ועוד".

"אנו רואים בחומרה פגיעה בתשתיות אמצעי האכיפה של המשטרה אשר מטרתן להרתיע ולמנוע תאונות דרכים ונפגעים", הוסיפו אמש במשטרה. "נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למצות את הדין עם העבריינים כפי שפעלנו באירוע זה".