נעצרו חשודים בירי לעבר ביתם של בעלי חווה לשעבר – כך בוצעה המתקפה: הערב (ראשון) פורסם במהדורה המרכזית תיעוד של ירי, שבוצע לעבר ביתם של הבעלים לשעבר של חוות גידול הקנאביס הגדולה בארץ. האירוע, שמסתמן כניסיון סחיטה, תועד במצלמות האבטחה – והוביל למעצר מפתיע ביער ולכתב אישום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הירי התרחש ב-22 בדצמבר, לפני שלושה שבועות, באחד היישובים בגליל: שני רעולי פנים הגיעו על אופנוע, עצרו ליד בית הבעלים לשעבר של חוות תיקון עולם. הם פתחו באש מקלאצ'ניקוב, ירו שש פעמים ונמלטו.

שוטרי משטרת צפת שהגיעו במהרה למקום תפסו את מצלמות האבטחה והחלו בסריקות וחסימות. אחרי מספר שעות השוטרים הצליחו לאתר את השניים, כשהם מסתתרים בתוך יער בירייה, בתוך הסבך, עם האופנוע. הקלאצ'ניקוב שממנו בוצע הירי לא נמצא עד עכשיו.

השניים, צעירים תושבי הצפון, שמרו בחקירתם על זכות השתיקה: הם לא הוציאו מילה ולא מסרו שום גרסה. גם בעל החווה לשעבר לא מסר אף גרסה ואמר שאין לו סכסוך עם שני העצורים. בסוף השבוע הוגש נגד השניים כתב אישום בגין ירי בנשק והחזקת נשק.

ההערכה בקרב גורמי החקירה היא כי מדובר בגורם שלישי ששלח את השניים, ככל הנראה כחלק מניסיון סחיטה. לא מדובר באירוע הראשון עם אותה חברה באזור הצפון.