תקרית חריגה בכביש החוף: דמותו של הרצל, שמתנוססת במחלף "הסירה", כוסתה במחאה. על הרצל הונח סמל תנועת "כך" של הרב כהנא, עם כיתוב שמוחה על ההקצנה בימין. המשטרה פתחה בחקירה: האחראים לתליית הדגלים הם פעילים חברתיים אנונימיים שמסרבים להיחשף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מתחת לדמותו של הרצל נתלה שלט ובו נכתב: "כהנא? לא בבית ספרנו". עוד נכתב, ברמיזה לדבריו של שר החינוך רפי פרץ, כי "די לחנך להומופוביה, לכיבוש, לשנאה".

השלטים ניתלו כחלק מהמחאה נגד הצהרותיו ההומופוביות ותומכות האפרטהייד של רפי פרץ, וריצתם החוזרת לכנסת של המפלגה הכהניסטית "עוצמה יהודית", מהמשטרה נמסר: "במהלך הלילה התקבל דיווח במשטרה על תליית שלטים וכיסוי דמותו של הרצל במחלף הסירה".

הפעילים החברתיים שעומדים מאחורי "הלבשתו" של הרצל במחלף הסירה בדגל "כך" אמרו לחדשות 12: "לא יכולנו לשתוק. כאזרחים, כהורים וכבני אדם, אסור לשבת בשקט כששר החינוך מפקיר את חיי ילדנו וממשיכיו של כהנא מקבלים את המפתחות להנהגת המדינה. לא על הומופוביה, אפרטהייד ושנאה חלמו אבותינו ואימהותינו. הרצל היה הראשון להיאבק בהם. זה לא מה שחזה".

ד"ר עליזה לביא, יו"ר מרכז הרצל בהסתדרות הציונית העולמית וחברת כנסת לשעבר, מסרה בתגובה: "תשאירו את הרצל חוזה המדינה מחוץ לרפש הפוליטי. יש גבול גם לדרכי המחאה. טוב עשתה משטרת ישראל שהסירה את השלט המכוער ופתחה בחקירה. זאת לא הדרך לפוגג שנאה למתן עימותים".

צלב קרס על שלט חוצות של ליברמן
צלב קרס על שלט חוצות של ליברמן, אתמול | צילום: דוברות המשטרה

ההשחתה הזמנית של פסלו של הרצל מתרחשת יממה לאחר ששלטי חוצות של "ישראל ביתנו" רוססו בצלבי קרס. המשטרה הודיעה אתמול כי צלבי הקרס זוהו בשני מוקדים - ברחוב בן גוריון ובצומת שדרות העצמאות פינת רוטשילד בבת ים: השוטרים שהגיעו לשתי הזירות פתחו בחקירה. במפלגה הבהירו אתמול כי תוגש תלונה למשטרה.