כחודש לאחר הירי, הפרשה פוענחה - וכתב האישום בדרך: המשטרה עצרה חשוד בניסיון הרצח של אלי אריש, מבכירי העבריינים בירושלים - כך הותר היום (שלישי) לפרסום. אריש נורה ונפצע ב-13 בינואר ובשבוע הקרוב יוגש נגד החשוד בניסיון החסיול שלו כתב אישום. במקביל, נחשפו היום פרטים נוספים על ניסיון החיסול וחקירת הפרשה, שזכתה לשם "משחקי כוחות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הירי בוצע ברחוב פליקס פרקנפורטר בשכונת רמות בעיר: הגבר פונה במצב קשה וכוחות משטרה נרחבים הוזעקו למקום ופתחו בחקירה. המשטרה עצרה עוד באותו הלילה את החשוד, תושב העיר בן 24. החקירה נוהלה עד כה תחת צו איסור פרסום אך היום, עם הגשת הצהרת התובע לקראת האישום, מתבררים פרטים נוספים על המקרה.

משטרה (צילום: דוברות המשטרה)
זירת ניסיון הרצח | צילום: דוברות המשטרה

בחיפוש שערכו השוטרים בנתיב הימלטות החשוד, הצליחו לאתר את האקדח בו על פי החשד השתמש. בזירה ובנתיב ההימלטות התגלו ממצאים פורנזיים נוספים, ובמהלך החקירה התחזק חשדם של החוקרים כי הצעיר עקב אחר הקורבן תוך שהוא מחליף את בגדיו מספר פעמים - עד שירה ונמלט.

הרקע המסתמן לאירוע הוא סכסוך מתמשך בין הצעיר לבין אלי אריש. מעצרו של החשוד הוארך עד ליום שישי הקרוב. 

רק לאחרונה נעצר אריש בחשד למעורבות בפרשה אחרת - רצח בני הזוג כדורי בירושלים - אך הוא שוחרר למחרת היום לאחר שנמצא שאינו קשור לפרשה.‎

"חקירה מהירה וממוקדת של חוקרי המשטרה תוך שימוש נרחב באמצעים המתקדמים העומדים לרשותם, הובילו למעצרו המהיר של החשוד והבאתו לדין בגין העבירה", נמסר. "משטרת ישראל רואה בחומרה עבירות פגיעה ופתרון סכסוכים באלימות, ובמיוחד אלו שנעשים תוך סיכון חייהם של האזרחים".