בית משפט השלום בקריות התיר הבוקר (שישי) לפרסום כי מקסים טל הוא הבעל החשוד ברצח אשתו בדירתם בקריית ביאליק. כמו כן, בית המשפט התיר לפרסם כי האישה שאותרה ללא רוח חיים היא מריה טל, תושבת העיר. מעצרו של הבעל הוארך אתמול עד ליום שלישי, לאחר שהשופט קבע כי קיימות סתירות רבות בגרסתו של החשוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי השופט, גרסתו של מקסים שאשתו התאבדה מול עיניו בדירתם אינה נתמכת עם מסמכים רפואיים או סוציאליים כלשהם. בית המשפט קבע בדיון, למרות טענותיו של החשוד, כי קיימת עילת מעצר ויש חשד סביר שהבעל אכן ביצע את המעשה.

מקסים טל טען בחקירתו כי אשתו התאבדה לאחר שהביעה בעבר מחשבות אובדניות. סנגורו של מקסים טל, עו"ד רועי קרן, אמר לחדשות 12 כי: "ההחלטה אינה מוצדקת ולמעט הטענה שמריה התאבדה, נחשוף לציבור פרטים רבים ועסיסיים המנקים אותו מכל חשד וידהימו את הציבור לגבי אופן קבלת ההחלטות במעצר ושיקולי המעצר, מיד עם הסרת צו איסור הפרסום שנכפה עלינו".

מקסים טל ומריה טל
מקסים טל ומריה טל | צילום: מהפייסבוק

בפוסט בפייסבוק, האחרון לפני מותה, כתבה מריה טל ז"ל: "לפעמים הכל מכה בך בבת אחת. אתה מאבד מערכת יחסים, מחליף עבודה, חברים ישנים עוזבים וחדשים באים. למעלה יום אחד, למטה למחרת".

חבריה ספדו לה בחשבון הפייסבוק. "אני לא יכול להפנים שאת כבר לא איתנו", כתב אחד מהם. אחת אחרת כתבה: "תישני בשלווה, אין לי מילים, זה לא אמור להיות, זה לא בסדר. את תמיד תישארי בלבי". חברה נוספת ספדה למריה גם היא: "וואי אני בהלם איך זה קרה לך...אני פשוט בשוק איך הוא עשה את זה הייתם מלא זמן יחד ואהבתם אחת את השניה קשה לעכל את זה תנוחי על משכבך בשלום אמן".

עו
עו"ד רועי קרן, סנגורו של מקסים טל

לפני שבוע נמצאה מריה ללא רוח חיים בדירה בקריית ביאליק. כוחות משטרה וצוותי רפואה שהגיעו לזירה החלו בחקירת נסיבות המקרה, שבמהלך טען הבעל, שלהם 2 ילדים משותפים, כי אשתו התאבדה מול עיניו. אמש האריך בית המשפט את מעצרו בפעם השנייה. עם זאת, במשטרה הבהירו כי כל כיווני החקירה עדיין נחקרים.