ראש הממשלה המכהן הראשון בתולדות המדינה שהוגש נגדו כתב אישום על שוחד, מגיב להחלטה: נתניהו התייחס הערב (חמישי) להכרעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להעמידו לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אזרחי ישראל, אני נותן את החיים שלי למען המדינה שלנו, אני נלחמתי בשבילה, נפצעתי בשבילה, נאבק בשבילה בשנים האחרונות - גם בזירות הבינלאומיות וגם כאן כדי להפוך אותנו לכוח עולמי, ממש כך. ואני גאה מאוד בהישגים שלנו", פתח נתניהו את דבריו. 

"אני חייב להגיד לכם שזהו יום קשה מאוד ואני יודע שזה קשה להרבה אנשים שתומכים בי ואוהבים אותי", הוסיף, "אני רוצה לומר לכם מלב אל לב - אני מכבד מאוד את רשויות המשפט במדינת ישראל, יצא להם שם עולמי בצדק, אבל צריך להיות עיוור כדי לא לראות שמשהו לא טוב קורה אצל חוקרי המשטרה, ואצל אנשי הפרקליטות". 

בנימין נתניהו (אינפוגרפיקה: החדשות12)
אינפוגרפיקה: החדשות12

"אנחנו עדים לניסיון של הפיכה שלטונית נגד ראש ממשלה, לעלילות שווא ותהליך חקירות מזוהם ומגמתי", הצהיר נתניהו, "בוודאי שמתם לב שההחלטה של היועמ"ש מתפרסמת דווקא היום, במהירות שיא חסרת תקדים, והייתי אומר בעיתוי הרגיש ביותר של המערכת הפוליטית מאז קום המדינה. ממש כשם שכתב החשדות פורסם גם כן כמה שבועות לפני הכרעת הבוחר בבחירות הקודמות, בזמן הרגיש ביותר של הכרעת הבוחר". 

"העובדות הללו ממחישות עד כמה התהליך הזה נגוע בשיקולים זרים, הוא נועד להפיל ראש ממשלה של הימין. אותי, שבניגוד לרבים מיריביי בשמאל ובניגוד לתקשורת המגויסת, רוצה לראות כאן שוק חופשי לא רק בכלכלה אלא גם בשוק הדעות, בתקשורת. ראש ממשלה שמאמין בישראל חזקה, גדולה, ולא במדינה חלשה, מצומקת, מרכינת ראש". 

"התהליך מזוהם, הגיע הזמן לחקור את החוקרים" 

"אני פונה כאן לא רק לתומכיי, אני גם פונה ליריבים פוליטיים הגונים שמבינים שכדי שהמדינה שליו תשגשג ותפרח, צריך פה שלטון חוק אמין וחסר פניות. כל חיי אני נאבקתי עבור המדינה, עברתי קרבות קשים והתרגלתי לשלם מחירים כבדים אבל מה שקרה בתהליך החקירות המזוהם נגדי, שכלל תפירת תיקים ויצירת עבירות חדשות, התהליך הזה הגיע לשיאו היום ואני אומר לכם - הוא מזעזע לא רק אותי, אלא המוני אזרחים בישראל". 

"התהליך המזוהם הזה מעורר שאלות נוקבות לגבי אמון הציבור בחקירות המשטרה וביחס לעבודת הפרקליטות", הוסיף נתניהו. "זה תהליך שהתחיל לפני שנים שכשסיכלו את הכהונה של ריבלין ונאמן כשרי משפטים, סיכלו את כהונתו של רפאל איתן בממשלה, את מועמדתו של גל הירש למפכ"ל המשטרה יום לפני המינוי. כשמטייחים את התיק החמור של פרקליטת המחוז רות דוד שקיבלה מתנות יקרות תמורת התערבות בתיק של מי שנתן לה מתנות, סיכול השופטת גרסטל שאמרה שהפרלקיטות חולה ושהעומד בראשה שי ניצן לא ראוי לכהן שם, כל אלה אינן סתם תקלות, זו שיטה, תהליך מזוהם וחיביים לשים לזה סוף". 

"אני יודע שכל ביקורת שנשמיע יגידו 'איך אתה מעז, אתה פוגע בשלטון החוק' - על מה אתם מדברים? כשיש רצף כזה, אתם צריכים לדרוש שיחקרו את החוקרים, לחיקור את החוקרים. הגיע הזמן שהציבור יקבל תשובות ברורות לכל המקרים הללו, וגם לגבי החקירות המזוהמות שנוהלו נגדי".  

"מה עוד מסתירים מהציבור על האיומים שבאמצעותם גייסו עדי מדינה והדיחו אותם לעדות שקר?", תהה נתניהו. "רק אתמול הוטלה פצצה נוספת. שמענו שגם על עד המדינה השני שעליו בנו את תיק 4000 המפוברק, פילבר, עשו תרגיל של חקירה חסוי וחמור. פורסם שגם פה היה תרגיל סחיטה עברייני. וכמובן גם במקרה זה התרגיל הוסתר מאיתנו". 

מקורביו של עד המדינה, שלמה פילבר, הגיבו לדבריו של ראש הממשלה ומסרו: "נתניהו משקר, פילבר לא נסחט בחקירה ולא עשו לו תרגיל מסריח – זו עלילת דם מכוונת. אין שום בסיס אישי או סודי שעומד מאחורי עדותו. זה ניסיון להטרידו ולהכפישו". 

החלטת היועמ"ש: שוחד בתיק 4000, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000 

בשעה 19:30 כינס מנדלבליט מסיבת עיתונאים במשרד המשפטים שבה מסר באופן רשמי את החלטתו. "זה יום קשה ועצוב", פתח מנדלבליט את דבריו. "היום הודעתי לבאי כוחו של נתניהו על החלטתי להעמידו לדין ולהגיש נגדו כתב אישום הכולל שלושה אישומים. יום שבו היועץ המשפטי מחליט על הגשת כתב אשום נגד ראש ממשלה מכהן בגין עבירות שחיתות שלטונית זה יום עצוב מחבינת הציבור ומבחינתי אישית".