מחר (רביעי) בבוקר ייפתח השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כשבמקביל ייתכן שכבר ביממה הקרובה יחזיר נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא. בשעה 10:00 בבוקר יתייצבו פרקליטי נתניהו במשרד המשפטים, בניסיון לשכנע את היועץ המשפטי לממשלה שלא להעמיד לדין את ראש הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהצד של נתניהו יתייצבו עורכי הדין רם כספי, עמית חדד ויוסי אשכנזי ולצידו של היועץ המשפטי מנדלבליט - פרקליט המדינה שי ניצן, התובעת ליאת בן ארי ואיתם בכירי הפרקליטות. מדובר ב-25 אנשי פרקליטות שזכו לכינוי "צוות האלפים". השימוע צפוי להימשך ארבעה ימים - מחר ובחמישי יעסקו בתיק 4000 - תיק בזק. ובשבוע הבא - תיק 1000 - תיק המתנות ותיק 2000 - תיק נוני מוזס.

הדיונים צפויים להיות מרתוניים ובפרקליטות החליטו: נשמע את עורכי דינו של נתניהו ככל שירצו להמשיך לטעון בכל שלושת התיקים שבהם היועמ"ש הודיע על החלטתו להאשים בכפוף לשימוע.

תיק 4000 הוא החמור ביותר. בתיק זה גרסת נתניהו תהיה: פעלתי על פי הנחיות גורמי המקצוע. לא היו יחסי שוחד ביני לבין שאול אלוביץ'.

בתיק 1000 – קבלת טובות הנאה ממילצ'ן ופאקר - האישום עליו המחליט מנדלבליט בכפוף לשימוע הוא מרמה והפרת אמונים. גרסת נתניהו: מותר לקבל מתנות מחברים. כמו כן, יטענו עורכי דינו, היקפי המתנות נמוכים בהרבה מהנטען בכתב החשדות.

בלב תיק 2000 עומדת "ראיית הזהב" -  5 שעות הקלטה של שתי שיחות בין נתניהו למוזס. ראש הממשלה יטען: מדובר בשיחות סרק, לא היה בכוונתי להווציא את המתווה לפועל.

בסביבתו של היועמ"ש אומרים כי הכוונה היא לסיים את ההכרעה עוד בשנה הזו  - במהלך דצמבר – יחד עם פרישתו של ניצן, אבל בפרקליטות אומרים שהם מגיעים לשימוע בלב פתוח ונפש חפצה. אם אחד מפרקליטי נתניהו יצליח לערער את חוזק הראיות ואם יהיה מקום להשלמות חקירה - זה יטרוף לגמרי את הקלפים.