פרסום ראשון: ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב מוסגר בשעה זו לארה"ב - כך נודע אמש (שני) לראשונה לחדשות 12. רק היום מתחו בשגרירות רוסיה בישראל ביקורת על ההחלטה שקיבל העליון לדחות את הערעור שהגיש בורקוב נגד החלטת שר המשפטים אוחנה להורות על הסגרתו לארה"ב: "אנחנו מצרים על ההחלטה לסרב לערעורו של בורקוב נגד הסגרתו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ההחלטה מהווה הפרה של זכויותיו של בורקוב, כמו גם של המחויבויות הבינלאומית של ישראל", נכתב בעמוד הטוויטר של השגרירות הרוסית בתל אביב. בשגרירות הוסיפו, במסר מרומז: "הצעד הזה לא תורם לפיתוח היחסים בין רוסיה לישראל".

בורקוב מוסגר לארה"ב לאחר שבית המשפט העליון דחה שלפני ארבעה ימים את הערעור שהגיש נגד החלטת שר המשפטים אוחנה להורות על הסגרתו לארה"ב. בפסק הדין, שניתן על ידי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופטים עמית וגרוסקופף נכתב: "לא נמצא כי מתקיימות במקרה נסיבות יוצאות דופן המקימות עילה להתערבותו של בית המשפט העליון בהחלטת השר".

נעמה יששכר (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12)
נעמה יששכר | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" עם ניב רסקין, קשת 12

בית המשפט העליון אף דחה את בקשתו של בורקוב להתנות את הסגרתו לידי ארה"ב בכך שירצה את עונשו ברוסיה. "יש לדחות את בקשתו החלופית של בורקוב כי מדינת ישראל תתנה את הסגרתו לארה"ב בהעברתו לפדרציה הרוסית לשם ריצוי עונשו, ככל שיורשה בדין", נכתב בהחלטת העליון. "זאת הואיל והיא אינה מבוססת על עילה כלשהי בדין אשר מכוחה יש לחייבת את מדינת ישראל לעשות כן". 
 
בעתירה שהגיש בורקוב לבית המשפט העליון ביום ראשון שעבר, הוא ביקש לעצור את הליך ההסגרה וכן דרש ששר המשפטים אמיר אוחנה יסביר מדוע לא יוחזר לרוסיה. זאת, לאחר שגם משפחתה נעמה יששכר, הצעירה הישראלית המרצה עונש מאסר במוסקבה, הגישה עתירה דומה, במטרה לשמר את האפשרות של שחרורה בעסקת חליפין. לבסוף משפחת יששכר משכה את עתירתה - בתקווה שישראל תפעל לשחרור הצעירה מהכלא הרוסי בדרך אחרת.