"אלימות פיזית ונפשית שאופיינה באכזריות, בהשפלה ובהטלת אימה": אברהם רוזנפלד, ששימש כמורה ומחנך מבית ספר בתל אביב, הורשע היום (שני) בשורת עבירות חמורות שביצע בתלמידים רבים בין השנים 2003 ל-2010. רוזנפלד בן ה-52 נחקר והואשם יחד עם חמישה מורים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית המשפט המחוזי הרשיע היום את רוזנפלד בעבירות מין ואלימות ב-18 תלמידים בגילאי 7-8. המורה הורשע פה אחד על ידי ההרכב, בראשות השופט גלעד נויטל. העבירות החמורות שיוחסו לרוזנפלד בכתב האישום, שעל פי הורשע: ריבוי עבירות התעללות בקטין על ידי אחראי, תקיפת קטין על ידי אחראי הגורמת לחבלה ומעשים מגונים מתחת לגיל 16 בניגוד להסכמתו.

רוזנפלד גם הורשע בעבירה של התעללות בבעל חיים לאחר שהתעלל בחתול שנכנס לכיתה, דחף אותו מהחלון וגרם למותו. עם זאת, הוא זוכה מחמת הספק מעבירה של מעשה סדום. במקום עבירה נוספת של מעשה סדום שיוחסה לו, הוא הורשע במעשה מגונה.

לפי ההרשעה, רוזנפלד שימש גם כמורה וגם כרב של הילדים – והיה אחראי על בריאותם וחינוכם של שלומם. הקורבנות היו בני 7 ולמדו בכיתה ג' בעת המעשים. הרכב השופטים קבע כי רוזנפלד "הפעיל במספר רב של הזדמנויות ועל בסיס יומיומי ושיטתי אלימות פיזית ונפשית שאופיינה באכזריות, בהשפלה ובהטלת אימה תוך ניצול יחסי התלות והמרות בין הנאשם לתלמידים".

אזיקים
המורה הורשע לאחר 3 שנות משפט | צילום: עודד קרני, אתר קשת

השופטים לא חסכו מילות ביקורת ממעשיו של רוזנפלד, שלדבריהם "עולים לכדי התעללות גופנית ונפשית בקטינים עקב הצטברותם, התמשכותם, חומרתם ואופיים. במהלך התקופה, במספר הזדמנויות רב, בבית הספר, התעלל הנאשם בקטינים, פיזית, נפשית ומינית בכך שתקף אותם באופן יומיומי".

בתום המשפט קבעו השופטים כי המחנך "גרם להם לחבלות גופניות ונפשיות, ביצע בהם מעשים מגונים לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים שאופיינו באכזריות, השפלה והטלת אימה, והכול תוך ניצול יחסי התלות והמרות בין הנאשם לתלמידיו הקטינים". עוד הדגישו בפסיקה את פערי הכוחות המשמעותיים בין המורה לילדים, שלא יכלו להגן על עצמם "מאלימותו הקשה, האכזרית והנמשכת, וממעשיו המגונים בהם".

רוזנפלד הורשע גם בהתעללות בחתול לעיני התלמידים בשנת 2006. "אני מקבל את ראיות התביעה ובהן העדויות המהימנות של עדי התביעה, לרבות ובעיקר עדותם המהימנה של התלמידים- המתלוננים, ודוחה את גירסתם הבלתי מהימנה של הנאשם ושל עדי ההגנה", נכתב בפסיקה.

השופט נויטל הדגיש: "זיכויו של הנאשם מהעבירות שפורטו לעיל, נובע מספק סביר שעולה מתוכן הדברים כפשוטם בעדויות הרלבנטיות כשלעצמן (וכן באישום חסוי) ואינו גורע מאמינות עדי התביעה שהעידו באותם אישומים עדות מהימנה". את התיק ניהלו עורכות הדין שלי קוטין ולבנת מלמד מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי.

בכתב האישום שהוגש ב-2016 נכתב כי רוזנפלד נהג להורות לקטינים להיכנס עמו אל חדר המנוחה, לעיתים תוך שהציע להם דברי מתיקה. בהמשך, בעת ששהה עמם ביחידות, הפשיטם מבגדיהם, השכיבם על בטנם והחדיר את אחת מאצבעותיו לפי הטבעת שלהם, תוך שהקטינים פרצו בבכי כתוצאה מעוצמת הכאב. בסיום, בחלוף מספר רגעים, ולאחר שהקטינים הפסיקו לבכות, נהג נאשם לתת לקטינים דבר מתיקה ולשלוח אותם לדרכם.

עוד נטען כי במקרים אחרים רוזנפלד הסתגר עם הקטינים ביחידות בחדר, נעל את הדלת ומיד לאחר מכן הפשיטם מבגדיהם וביצע בגופם מעשים מגונים בכך שנגע וליטף באמצעות ידיו את חלקי גופם השונים וליקק באמצעות לשונו את גבם ובטנם של הקטינים, והכל לשם גירוי, סיפוק וביזוי מיניים. בסיום, צייד את הקטינים בדבר מתיקה ושלח אותם לדרכם. בנוסף לעבירות שביצע בתלמידים, רוזנפלד אף מואשם שסחט באיומים את רעייתו.