כתב אישום חמור הוגש היום (שני) נגד תושב הצפון, שמואשם כי דרס שוטרת שביקשה לעצור אותו בחשד להחזקת נשק. לאחר האירוע הוא נמלט ונלכד בתום מצוד של לוחמי מג"ב. לפי כתב האישום, הנהג – תושב דיר חנא בשנות ה-40 לחייו – "נסע במהירות פראית לכיוון השוטרת, עלה עם רכבו על רגלה השמאלית של השוטרת, המשיך לנסוע במהירות מופרזת, פגע בניידת וברח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חקירה משטרתית הובילה לכתב האישום, שמייחס לו עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, הפקרה אחרי פגיעה, חבלה במזיד ברכב, הסתייעות ברכב לביצוע פשע והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו. העונש על הסעיפים כולם יחד יכול להגיע לעד 20 שנות מאסר. פרקליטות מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת את האישום היום ומעצר הנהג הוארך שוב.

לפני כשבוע, בעקבות מידע מודיעיני על מיקומו של החשוד, פעלו אנשי היחידה המרכזית של משמר הגבול באזור הכפר דיר חנא שבצפון במטרה לעצור אותו. הוא זוהה באזור כפר מע'אר: תוך כדי שהכוחות מגיעים למקום, החשוד זיהה אותם וברח מהמקום: תוך כדי הימלטותו הוא דרס שוטרת שניסתה לעצור אותו.

שוטר שהיה בסמוך לשוטרת ביצע ירי של מספר כדורים לעבר הרכב הנמלט. לאחר מרדף, החשוד נעצר בחסימה משטרתית בכפר ג'יש (גוש חלב).

השוטרת נפצעה בינוני וסובלת משבר ברגלה. גורמים במג"ב אמרו בשיחה עם החדשות 12 כי השוטרת רוצה לחזור לתפקידה כמה שיותר מהר. "האירוע הזה לא יניא אותה מלהמשיך בעבודתה - לתפוס אמצעי לחימה לא חוקיים ביישובים הערביים", הסבירו.

מהמשטרה נמסר: "במסגרת המאמץ של משטרת ישראל פועלים במשמר הגבול בחודשים האחרונים ביתר שאת נגד החזקת נשקים ואמצעי לחימה במגזר הערבי בישראל. לצד הקמת המפקדות המשימתיות, ממקדות יחידות רבות במג"ב את פעילותן במאבק בירי והחזקת אמל"ח במגזר. במשטרה רואים בחומרה כל פגיעה בשוטרים שעושים לילות כימים ויפעלו למצות את הדין עם העבריינים".