בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (חמישי) את מעצרו של אמיר אבו לאבן, הנהג שחשוד בכך שדרס למוות את איתי מרגי ז"ל במהלך יום הכיפורים, ב-4 ימים נוספים - עד ליום ראשון הקרוב. במהלך הדיון נודע כי בדיקת הראיות קבעה שהנהג הפוגע לא נהג תחת השפעת סמים. על אף שבבדיקת השתן שביצע הייתה אינדיקציה לשימוש בחומרים אסורים – בבדיקת הדם לא נמצאו סימנים לשימוש בסמים. זמן קצר לאחר התאונה אבו לאבן עבר בדיקה שכרות ונמצא נקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"החשוד טוען שנהג בזהירות, לא תחת השפעת חומרים אסורים ובמהירות מותרת ותואמת את הדרך", אמר במהלך הדיון השופט איתי חסדיאל והוסיף כי "החשוד הביע צער על החיים הצעירים שנגדעו בעקבות התאונה". 

המשטרה ייחסה לנהג חשד להריגה, עבירות תעבורה וסחר בסמים וגם שיבוש הליכי חקירה - וביקשה שמונה ימי מעצר. מספר עדי ראייה נחקרו במקום והמשטרה ניסתה לאתר עדים נוספים.

ברכבו של החשוד נתפס סם מסוג קוקאין במשקל של 1.6 גרם. במשטרה העריכו שהחשוד עסק בהפצה של סמים וטענו כי ברשותו נתפסו גם שני מכשירי טלפון. "הדבר היחיד שעניין אותו אחרי התאונה היה להסתיר את החומר", סיפרו עדי ראייה שהיו במקום וראו את אבו לאבן זורק את החומר בין השיחים.

זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב
זירת התאונה שבה נהרג הילד איתי מרגי בתל אביב

במהלך חקירתו אמר אבו לאבן שהחומר שנתפס היה שלו - אך בדיון שהתקיים ביום ראשון, בבית משפט השלום בתל אביב, נמסר כי מבדיקה של המכשירים שהיו ברכבו של הנהג, נמצאו התכתבויות המעידות שלקוחות קנו ממנו סמים. בנוסף, נמצאה טביעת אצבע של הנהג החשוד על שקית קוקאין שמצאו בזירה.

עוד נמסר בדיון כי החשד לעבירות הסחר בסמים נגד הנהג התחזק וגם של נהיגה תחת השפעת סמים. השופט הורה להאריך את מעצרו של הנהג ב-5 ימים נוספים, עד היום. "החשוד נהג ברכב ודרס ילד וגרם למותו", נמסר מהמשטרה. "התיק מנוהל על ידי אגף תנועה וגם על ידי משטרת תל אביב בנושא הסמים. קיים חשד שהחשוד היה עסוק בהפצת סמים וניסה להסתיר את זה. עשינו לו בדיקת סמים והיו שרידים של סמים. אנחנו ממתינים לחוות דעת נוספת של אותה בדיקה".

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור
איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור | צילום: none, באדיבות המשפחה, החדשות

נציג המשטרה מסר בדיון פרטים נוספים על התנהלות החשוד לאחר התאונה: "לאחר שדרס את הילד, הלך לצד הדרך כביכול להטיל את מימו אך הוא נצפה על ידי עדי ראייה שהוא משליך דבר מה, שזה הסמים. נתפסו שני מכשירים סלולריים, ומהבדיקה אותרו שני לקוחות שטענו שאחד שעתיים לפני ואחד קצת יותר, קנו סמים מהחשוד לאחר שהזמינו ממנו".