בשנת 2017 גזר בית המשפט שלוש שנות מאסר על רותם מזרחי, תושב הצפון בן 37 שהתחזה לאדם בשם "רותם קרני", הונה נשים וגנב מהן כספים. באחת הפעמים התחזה לקצין משייטת 13 וטען שנפצע על ספינת המרמרה. בכל פעם דאג מזרחי להחליף זהויות, לגרום לנשים להתאהב בו, לרוקן את חשבונות הבנק שלהן ולהשאיר אותן שבורות לב.

הכתבת לענייני פלילים עדי מאירי, חשפה ב"חדשות הבוקר" שמאז שמזרחי השתחרר מהכלא, הולכות ונערמות תלונות חדשות נגדו מנשים. "למשטרת ישראל ואליי הגיעו תלונות חדשות, הוא ממשיך במלוא המרץ לרמות נשים", סיפרה מאירי, "הוא מתחזה בטינדר ובאתרי היכרויות לרותם עם שם משפחה אחר. פעם הוא פרמדיק, פעם קצין בשייטת, כל מיני תפקידים שהוא חושב שנשים יימשכו אליהם. אחרי שהוא גורם לנשים להתאהב בו הוא גונב להן את הכסף, משתלט להן על החיים וחי על חשבונן עד שהן מגלות את התרמית. הן מבינות שהן חיו בעצם עם מתחזה".

גלית (שם בדוי), שנפגעה ממזרחי, סיפרה כי כשהכירה אותו לא חשדה לרגע שמדובר במתחזה. "הכרנו בטינדר ואחרי כמה ימים נפגשנו. הוא הציג את עצמו בשם רותם ברסלר, חוזר בשאלה שהתנתק מהמשפחה שלו כשהיה בן 15", תיארה גלית, "הוא סיפר שהוא יוצא יחידת מודיעין מסווגת, שהוא עובד במשך שמונה שנים כפרמדיק וחושב על המשך עתידו. הוא השאיר רושם מאוד טוב, של בחור אינטליגנט, עוטף, מכיל, מבין ומקשיב. יש בו משהו מאוד סוחף וממגנט".

מי שהתריעו בפני גלית שמשהו אינו כשורה היו הוריה. גלית הפגישה אותם עם מזרחי זמן קצר אחרי שהכירו. "הוא פגש את ההורים שלי שבוע אחרי, הם הופתעו שזה קורה כל כך מהר", סיפרה גלית, "ההורים לא אהבו את הרעיון, בלשון המעטה. הם זיהו שמשהו בעייתי. המשפחה אמרה לי אחר כך, 'זה מהר מדי, מוקדם מדי'. משהו הרגיש קצת פישי".

מתי התחלת לחשוד לראשונה?
"בפעם הראשונה שהייתי אמורה לבוא אליו הביתה, הוא המציא תירוץ שהוא צריך לנסוע לדרום כדי להחליף חברים במד"א. משהו הרגיש עקום מדי, למה הוא צריך לנסוע מהקריות עד לשדרות בשביל להחליף אנשים? זה הרגיש לי מוזר, אבל גם קיבלתי את זה. בפעם השנייה שהיינו אמורים להיפגש אצלו בבית, הוא אמר שאבדה לו תעודת העובד של מד"א ושהוא חייב לנסוע לתל אביב כדי להוציא אותה".

הייתה גם תקרית חשודה במהלך נסיעה משותפת.
"הטלפון שלו צילצל ועל המסך ראיתי את השם 'אבא'. הוא סיפר לי בפירוש שהוא מנותק מהמשפחה כי חזר בשאלה. הוא לא ענה לטלפון, דחה את השיחה. שאלתי אותו מי זה אבא, אז הוא אמר, 'לא, זה חבר שלי אבשי'".

ברגע הזה החלטת לבדוק לעומק מי הוא באמת.
"זו כבר הייתה נורה אדומה גדולה מדי שאי אפשר להתעלם ממנה. פחדתי שזה יגלוש למקומות לא טובים, אולי אלימים, אבל החלטתי לבדוק. ביום למחרת כשהוא היה בסלון, הלכתי לחדר, פתחתי את התיק שלו והוצאתי את הארנק. גיליתי שם את תעודת הזהות האמיתית שלו ושהשם שלו הוא רותם אברהם מזרחי".

יושב בסלון שלך בן אדם שהרגע הבנת שהוא מתחזה ונוכל, מה את עושה באותו הרגע?
"הכנסתי את השם שלו לגוגל ומיד חשכו עיניי. ראיתי אין ספור כתבות ואייטמים עליו. הקרקע נשמטה מתחת לרגליי. התחלתי לרעוד, ניסיתי לנשום עמוק ואז הלכתי לסלון ופשוט דחפתי לו את הטלפון בפרצוף. בשנייה המבט שלו התחלף מחיוך, הוא פשוט נאטם, לא היה לו מה להגיד. אמרתי לו, 'קום, קח את הדברים שלך ותעוף לי מהבית'".

מה קרה אחרי שחשפת אותו?
"הלכתי למשטרה והגשתי תלונה. הבנתי איך נעלם לי סכום כסף מכובד מאוד מהארנק, בבת אחת".