הקרב על החסינות: פחות מיממה לפני שנתניהו צריך לקבל את החלטתו בנוגע לחסינות, ובינתיים עיקר המאמצים בלשכה נוגעים לדרך בה ינסחו את ההחלטה. המטרה של ראש הממשלה היא להודיע על המהלך בלי "פסטיבלים" מיותרים – ככל הנראה בפוסט בפייסבוק או סרטון וידאו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נתניהו יצטרך להודיע עד היום בחצות על ההחלטה שלו, כשאת פרסומה הוא ככל הנראה לא יתן במסיבת עיתונאים כפי שתוכנן בתחילת השבוע. מבחינת נתניהו ואנשיו, המטרה היא להעביר את הנושא מסדר היום כמה שיותר מהר. כל התהליך של בקשת החסינות הוא "הבטן הרכה" של נתניהו והליכוד – והראייה לכך: הלחץ שכחול לבן מפעילים בנושא הזה.

מוקדם יותר אתמול דן הרכב השופטים הבכיר ביותר של בג" בעתירה העוסקת בשאלה האם ניתן להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר כנסת המואשם בפלילים, זאת בשל כתבי האישום שהוגשו נגד ראש הממשלה נתניהו - שעדיין תלויים ועומדים.

שופטי העליון הביעו ביקורת על העתירה. "אתם בעצם מבקשים מאתנו להקדים את שיקול הדעת של הנשיא?", שאל יו"ר ועדת הבחירות לשעבר, השופט מלצר את העותרים. המשנה לנשיאה המשיך: "האם יש לכם דוגמא בכל שנות המדינה להחלטה של בג"ץ לפני הפעלת הסמכות?". הנשיאה חיות המשיכה את קו הטענה של מלצר: "יש לנו עוד צמתים בדרך שנוכל להכריע בהם - אני לא בטוחה ששמעתי טיעון משכנע לשאלה מדוע להכריע כבר עכשיו. אין הוראת חוק שמונעת מנתניהו להתמודד".

עורך הדין מיכאל ראבילו, שמייצג את נתניהו התייחס גם הוא לסוגייה ותקף את העתירה. "ראוי שתצא הכרעה ברורה שדוחה את התביעה על הסף ואומרת שאין מקום לחזור לבית המשפט לדון בהכרעת הבוחר האם היא ראויה או לא", טען ראבילו. "אין פה שום לקונה. צריך להוציא את בית המשפט מהעניין הזה. אם בית המשפט רוצה לצאת מהמשחק הפוליטי הוא צריך לדחות את העתירה על הסף כבר היום". הנשיאה חיות נזפה בו: "אני מציעה שתשמור את הטיעונים האלה למי שהוא מייעץ לו".