הפרשה החדשה של נוחי דנקנר מסתעפת: בפרקליטות עדיין מתלבטים אם להגיש כתב אישום נגד הטייקון לשעבר בחשד שהועלה נגדו. במקביל, הערב (שלישי) נחשף במהדורה המרכזית כי דנקנר כבר הפסיד בגלל הפרשה חופשה אחת שלה היה זכאי. דנקנר עדיין מוחזק בבית המעצר ניצן לשם הועבר ממעשיהו כשהוא בפיקוח ובהשגחה של סוהר שהוצמד אליו מחשש שיפגע בעצמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרקליטותיו של הטייקון הבכיר, שני אילוז ומיכל רוזין, נמנעות לפי שעה מלהגיש בקשה לקצר את עונשו בשליש. חקירתו של דנקנר כבר הסתיימה, אך כלי התקשורת עדיין מנועים מלדווח מה היה החשד. ממצאי החקירה שהוגדרו בעבר כ"גבוליים" הועברו לפרקליטות, שם מתלבטים בשאלה המהותית – האם אפשר לבסס כתב אישום נוסף נגד דנקנר על בסיס הממצאים הללו.

נוחי דנקנר כניסה לכלא
החנינה תבוטל?

הטייקון הבכיר לשעבר, מי שהחזיק בקונצרן איי די בי עד לפני שנים אחדות, הורשע בעבירות של חוק ניירות ערך והלבנת הון ונידון לשלוש שנות מאסר. כפי שנחשף בתחילת החודש במהדורה המרכזית, במשטרה פנו לנשיא המדינה ראובן ריבלין וביקשו ממנו לעצור את הדיונים בבקשת החנינה של דנקנר, זאת בעקבות התפתחות חדשה.

בתחילת אוקטובר 2018 נכנס דנקנר לכלא מעשיו והחל לרצות את עונש המאסר אחרי שהורשע בהרצת מניות. בחודש אוגוסט הוחמר עונשו על ידי בית המשפט בערעור שהגיש ושופטי בית המשפט העליון הוסיפו לו שנת מאסר. "מדובר בפרשת תרמית בניירות ערך מהחמורות והחריגות שהתגלו בשנים האחרונות", הבהירו השופטים בהחלטתם. "הוציא לפועל תוכנית מרמה רחבת היקף, בה הושקעו מיליוני שקלים בהרצת מניות שנועדה לייצב את שער ניירות הערך של איי די בי".