יובל שם טוב, כוכב הילדים המוכר בשם "יובל המבולבל", הגיע הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון בשלב הטיעונים לעונשו בפרשת הסמים שבה הורשע. במהלך הדיון שם טוב פרץ בבכי - וביקש להתנצל על מעשיו. פרקליטו עו"ד ירון ברזילי: "סבור שזה תיק נמוך ללא הרשעה". בית המשפט חייב את שם טוב להתייצב בדיון שיתקיים בחודש הבא אז ייגזר עונשו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני רק רוצה לנצל את הבמה הזאת ולבקש סליחה מההורים שלי", אמר שם טוב בבית המשפט. "אני מבקש סליחה מהאישה שלי. אני רוצה לבקש סליחה מהילדים שלי ומהקהל שאני מהווה בשבילו דוגמה. אני לוקח אחריות מלאה על כל מה שעשיתי".

פרקליטו של שם טוב, עו"ד ברזילי, אמר במהלך הדיון: "ברור לכולם -  בתקופה שנבעה ממשבר אישי שעבר עליו, הוא השתקם. תקופת המבחן, בנוסף לשילוב שלו בתקופת המבחן כדמות מוכרת, יכולה לסייע להרבה אנשים שנפלו לסם, וזה שהשימוש היה בקוקאין זה לא מעלה ולא מוריד. ולכן אדוני ממליץ לקבל את המלצות שירות המבחן".

בתום הדיון, הוסיף עו"ד ברזילי: "כל צד טען את הטיעונים - המדינה ביקשה שייגזר עונש בדמות של עבודות שירות, אנחנו ביקשנו מבית המשפט שיבטל את ההרשעה וישית צו נבחן לשנה ושירות לתועלת הציבור בהיקף ניכר. בית המשפט ישקול את הדברים וב-10 לנובמבר יתן את פסק הדין. יש תקדימים לא מועטים שתיקים כאלה הסתיימו ללא הרשעה, יש מקרים אחרים שלא. כל צד טען את טיעוניו ובית המשפט מספיק מנוסה כדי להחליט את ההחלטה הנכונה".

עו
עו"ד ירון ברזילי | צילום: באדיבות עו"ד ירון ברזילי

בחודש מאי האחרון הורשע שם טוב במסגרת הסדר טיעון והודה ב-6 מקרים של שימוש בסמים, לאחר שהוגש נגדו כתב אישום מתוקן. על פי הסדר הטיעון, לשם טוב ניתן חופש טיעון בבית המשפט והיכולת לדרוש לסגור את התיק ללא הרשעה למרות ההודאה. 

כוכב הילדים הואשם תחילה ב-6 מקרים של החזקה ושימוש בסמים לצריכה עצמית, וב-4 מקרים של שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית. המקרים של אחזקה שלא לצריכה עצמית הורדו מכתב האישום. המקרים שהוסרו מכתב האישום הם כאלו בהם רכש והחזיק שם טוב כמות גדולה יחסית של קוקאין. החוק קובע כי כל החזקה של קוקאין בכמות של יותר מ-0.3 גרם מהווה למעשה עבירת החזקת סם שלא לשימוש עצמי.