אורן אברהם, מי שמשטרת ישראל הגדירה בתור "הנוכל מספר 1 בתולדות המדינה", האדם ששיגע שופטים, שרים, ראשי ממשלות וחברי כנסת, דורש משירות בתי הסוהר, בצעד חסר תקדים, שלא לשחררו ממאסר ומבקש להשאירו מאחורי הסורגים בטענה כי אם ישתחרר יחזור למעגל הפשע והעקיצות.

"אני מוותר על השחרור המוקדם שלי, ורוצה להישאר בכלא עד יוני 2020. אני לא מוכן להגיע שוב לרחוב ללא שיקום, לגור ברחוב כמו הומלס, ובלית ברירה לחזור לעולם הפשע ולעקוץ אנשים", כתב אברהם בפנייתו.

אברהם (46), ישב 27 שנים במצטבר בבתי כלא שונים במדינה על מעשי הונאה ועוקץ מהמתוחכמים שנעשו אי פעם במדינת ישראל. הרשות לשיקום האסיר לא הצליחה למצוא לו מקום בו יוכל להשתקם, זאת למרות פניותיו הרבות ותחנוניו לחזור לחברה כאזרח הגון ומועיל.

"אני מעדיף להישאר בכלא כמה שיותר זמן עד שישקמו אותי. במצב הנוכחי אני לא מוכן להשתחרר. בכלא יש לי ארוחות חמות, סוהרים ועובדות סוציאליות שעוזרות לי, מיטה וחדר. בחוץ לא מחכה לי כלום, רק גורל אכזר ויצר בלתי נשלט להסתבכות בעולם הפשע", הוסיף אברהם שמרצה בימים אלה עונש של 20 חודשי מאסר בכלא 'הדרים' בגין גניבת כרטיס אשראי מביתה של קשישה ממנה שכר יחידת דיור באילת, ובשימוש בו לטובת רכישת כרטיסי אשראי וסיגריות בסכום של אלפי שקלים.

הוא נעצר לאחר שתועד במצלמת אבטחה כשהוא מגיע לקניון באילת ורוכש חפיסות סיגריות רבות, ארוחות ושתייה תוך שהוא מגהץ את כרטיס האשראי של הקשישה בסכום של 2,615 שקלים.

הקשישה, שלא הבינה את הסיבה לכל החיובים שהופיעו בפירוט כרטיס האשראי שלה, צפתה במצלמות האבטחה בביתה ונדהמה לראות את אברהם נכנס וגונב את כרטיס האשראי שלה.

אורן אברהם
"תעזרו לי להיות אדם טוב יותר". אברהם | צילום: עופר חן

אברהם נעצר מיד, הביע חרטה על מעשיו, ונדון כאמור ל-20 חודשי מאסר בפועל, שנה וחצי על תנאי, ותשלום פיצוי של 6,000 שקל לקשישה המתלוננת אותם הוא אמור לשלם לה ב-60 תשלומים.

כזכור, אברהם עלה לכותרות לא פעם בעבר לאחר שעקץ שופטים ששפטו אותו, הזמין 40 מגשי פיצה לישיבת ממשלה עבור שרים בממשלת בנימין נתניהו, ושכר נערות ליווי, פרחים ואביזרי מין כנקמה לאישי ציבור ושופטים שפגעו בו לטענתו.

היכולות יוצאות הדופן שלו (גם מתוך הכלא) לעקוץ כל מי שרק רצה, הוציאה את המשטרה והשב"ס מהכלים, והובילה לכך שלבסוף נמנעה ממנו כל גישה למכשיר טלפון. אברהם לא התייאש, החל לנהל רומן סוער עם סוהרת, רומן שבעקבותיו היא פוטרה מעבודתה והוא חזר בו מכוונתו להינשא לה.

כעת דורש אברהם בעתירה שהגיש בימים האחרונים לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד שלא לשחרר אותו בשחרור מוקדם בפברואר הקרוב, אלא כאמור רק ביוני 2020, אחרי מאסר מלא, והוא אף ממליץ לשקול להשאירו בכלא מעבר לזמן שנשפט עד שישוקם בצורה מלא ותהיה לו קורת גג לחזור אליה כשייצא מהכלא.

"אני מוותר על השחרור המוקדם, אין לי מה לחפש בחוץ, אין לי מסגרת שיקומית, החיים בכלא טובים לי. מאחורי הסורגים אני לא אפגע באף אחד. אני רוצה להיות אדם טוב, לעשות טוב לבני אדם. תעזרו לי בבקשה. אני רוצה לעבוד ושיהיה לי מקום להניח את הראש בלילה. לנהל חיים נורמליים כמו כל אחד אחר", התחנן אברהם שהדיון בעתירתו נקבע לתחילת החודש הבא.